Контакти

+38 (044) 333-87-02 +38 (095) 275-71-77 +38 (067) 312-77-02
Київ, пр-т Миру, 19/18 Маршрут
Режим роботи:
 • Пн-Пт: 7:30 - 20:00
 • Cб: 7:30 - 17:00
 • Нд: 9:00 - 15:00
google карта
Записатись на прийом
UA

Реабілітація після інсульту

Щорічно найнебезпечніші захворювання молодшають: пацієнти від 20-25-ти років ризикують почути діагноз інсульт. Реабілітація (Київ) проходить складно, але важливо лікувати пацієнта за сучасними методиками. Саме так чинять лікарі невропатологи "Медична допомога", які застосовують новітні розробки в відомому реабілітаційним центром після інсульту.

За статистикою Всесвітньої організації здоров'я, це захворювання займає друге місце за смертністю людей в світі після серцево-судинних. Тільки в Україні за 1 рік лікарі реєструють більше 125 тис. Випадків, де в 50% хворих не переживають і рік після нападу. У порівнянні з країнами Західної Європи, число пацієнтів в нашій країні перевищує в 2,5 рази, і щорічно тенденція прагне до зростання.

Симптоми, які характерні для інсульту

Реабілітаційні центри після інсульту в Україні При розвитку хвороби спостерігаються різні, але характерні симптоми. До загальномозкових відносять запаморочення, втрату слуху, а до вогнищевих - паралічі, порушення мови, втрату зору, ригідність м'язів потилиці.

До найпоширенішим симптомів інсульту відносять:

Якщо у людини є 2 симптому з чотирьох - значить у нього є передумови до розвитку інсульту або напад уже стався.

Зверніть увагу!

Симптоми говорять про те, що у людини вже відбулися незворотні зміни мозку. Тому вони допомагають лише констатувати хвороба, але ніяк не призначити лікування після інсульту, тим самим попередивши відмирання тканин, порушення мови, слуху та інших почуттів.

Причини розвитку та види інсульту

Інсульт не виникає просто так. Часто захворювання передує безліч причин. Основна з них - порушення кровообігу в мозкових судинах і тканинах. Схема розвитку захворювання залежить від типу інсульту:

Види і особливості інсульту Найпоширеніший - ішемічний , який інакше називають інфарктом головного мозку. Реабілітація після інсульту в Києві такого типу передбачає позитивні прогнози.

Загальна причина : блокада струму крові по артеріях. Через це в клітини мозку не надходить кисень, а значить вони поступово гинуть.

На цю форму захворювання припадає 80% від усіх випадків. Коли відбувається гостре порушення кровотоку до ділянок мозку через закупорку судини тромбом, трапляється порушення мозкового кровообігу. Інший варіант - коли ішемічний інсульт розвивається через спазм судин головного мозку. Є два підвиди захворювання:

 1. Тромботичний - коли тромб формується в одній з артерій, які постачають головний мозок кров'ю і поживними речовинами.
 2. Емболічний - якщо згусток формується поза мозком, наприклад, в серці, а потім поступово потрапляє в вузькі судини головного мозку. Найчастіше емболіческій інсульт виникає при аритмії серця, коли порушується його ритм.

Другий тип інсульту - геморагічний (також відомий як внутрішньомозкова гематома). В такому випадку реабілітаційний центр після інсульту дає непогані прогнози.

Загальна причина: кровоносну судину в мозку розривається або протікає.

Хвороба має на увазі, що у хворого відбувається так зване просочування кров'ю певної ділянки мозку. Внаслідок цього лікарі спостерігають порушення функцій, за які відповідає уражену ділянку. Інший варіант розвитку хвороби - розрив аневризми. Геморагічний інсульт ділять на два підвиди:

 1. Внутрішньомозковий кровотеча - це крововилив з посудини мозку в сусідні тканини з порушенням клітин. Часта причина такого захворювання - високий тиск.
 2. Субарахноидальное кровотеча - коли відбувається розрив судин в мозковій оболонці і кров потрапляє в область між мозком і черепом. Субарахноїдальний крововилив найчастіше пов'язують з розривом аневризми, яка може бути вродженою або набутою.

Окрема форма хвороби - мікроінсульт . Це транзиторна ішемічна атака, коли у людини виникають короткочасні симптоми.

Загальна причина : мерехтливе або тимчасове порушення кровотоку в мозку.

За статистикою, такі ознаки бувають до 5-ти хвилин, але за цей час можуть завдати істотної шкоди клітинам головного мозку. Однак у пацієнта не буде серйозних незворотних наслідків, характерних для повноцінних нападів.

Реабілітація після інсульту

Незалежно від типу, хороші реабілітаційні центри після інсульту в Україні допоможуть пацієнтові максимально відновити функції і можливості організму. Для цього зверніться до лікарів приватної клініки "Медична допомога" - це професійний центр інсульту, де люди зможуть отримати потрібний догляд і хороший шанс на відновлення.

Зверніть увагу!

В зоні ризику розвитку нападів - в основному люди старше 55-ти років, але статистика стверджує, що кількість пацієнтів від 20-ти років починає прогресувати. Саме тому ми не можемо більше сприймати це захворювання як то, що властиво тільки зрілим людям. Фахівці в реабілітації після інсульту в Києві впевнені, що важливо регулярно проходити огляди у лікарів, а при захворюванні - невідкладно їхати до центрів реабілітації після інсульту.

Аналізи і обстеження в центрі інсульту

Запам'ятайте: найкращі прогнози у пацієнта, якому нададуть допомогу протягом 3-6-ти годин після нападу. У такому випадку при надходженні в реанімацію або неврологічне відділення йому проведуть діагностичні дослідження за допомогою КТ, МРТ, ЕЕГ і призначать інтенсивну терапію.

Ознаки та лікування після інсульту Перша допомога пацієнту - викликати швидку допомога. Під час очікування лікарів потрібно допомогти хворому прийняти горизонтальне положення, щоб голова була трохи вище тіла. Лінзи, окуляри, зубні протези потрібно зняти, а якщо хворий не в свідомості - важливо стежити за його диханням.

Для визначення, чи є у пацієнта інсульт, можна застосовувати такі тести:

Реабілітація після інсульту

Наслідки і реабілітація після інсульту залежать від типу захворювання. Так, пацієнти з ішемічною формою частково відновляться за 1-2 місяці, а повне одужання настане через 8 тижнів. Якщо хворий постраждав від будь-якого виду інсульту з подальшими неврологічними порушеннями (наприклад, параліч ніг, порушення координації), тоді він частково відновиться через 6 місяців, але повністю одужати зможе через рік (що трапляється досить рідко). Коли мова йде про важких випадках зі стійкими неврологічними порушеннями (наприклад, повний параліч однієї сторони), тоді повна реабілітація буде неможлива. Часткових поліпшень з можливістю самостійно сидіти можна домогтися через 1-2 роки.

На жаль, у будь-якого хворого є ризик повторних інсультів. Тому вкрай важливо впливати на фактори ризику - надавати профілактичне лікування. Для цього хворому призначають антигіпертензивні препарати, блокатори і статини.

Переваги нашої кліники

Наша приватна поліклініка - одна з кращих в Києві. Крім широкого спектру медичних послуг, ми забезпечуємо клієнтів конкретними перевагами:

 • Доступні ціни

  Вартість прийому будь-якого спеціаліста в нашому центрі коштує лише 300 грн. Це одна з самих низьких цін в Києві на медичні послуги.

 • Кваліфіковані лікарі

  Середній стаж роботи кожного нашого лікаря - 16,5 років. Наші лікарі постійно вдосконалюються та отримують додаткову освіту.

 • Сучасні методи діагностики і лікування

  Політика нашого медичного центру - надання якісних послуг, що пройшли відбір за європейськими стандартам лікування.

 • Хірургія одного дня

  Безболісні та безкровні операції на сучасному обладнанні, які можливо провести в день звернення пацієнта.

Онлайн запис на реабілітацію

Наші партнери