Режим роботи:
  • Пн-Пт: 8:00 - 20:00
  • Cб: 9:00 - 17:00
  • Нд: 9:00 - 17:00
Київ, пр-т Миру, 19/18 (Дніпровський район) Дарниця
Маршрут
Записатись на прийом

Гострий і хронічний холецистит

Гострий і хронічний холецистит

Гострий та хронічний холецистит: причини і симптоми

Холецистит вважається запальним захворюванням жовчного міхура, він викликаний ускладненням жовчнокам'яної хвороби. Таке запалення виникає через порушення відтоку жовчі з жовчного міхура і наявності патогенної мікрофлори в стінці міхура.

Холецистит найчастіше притаманний людям старше 50 років (особливо жінкам), але це захворювання зустрічається також і в більш ранньому віці.

У медичній літературі фахівці виділяють два основних типи цього захворювання - це холецистит гострий (за ступенем запалення він буває катаральним, гангренозним, флегмонозним) і холецистит хронічний. За етіологічним фактори холецистит буває калькульозним (коли в жовчному міхурі знаходиться один або кілька каменів) і некалькулезним (безкам'яним).

Гострий холецистит виникає з двох основних причин:

  1. Порушений відтік жовчі з жовчного міхура в жовчовивідні протоки, що призводить до розвитку патогенної вторинної мікрофлори і порушення кровопостачання стінок жовчного міхура.
  2. Закупорена протока міхура камнем.

Причин хронічного холециститу більше, зокрема це:

Фактори ризику виникнення холециститу

Медики виділяють цілий список факторів розвитку холециститу:

Основні симптоми холециститу

Для гострого холециститу характерна наступна симптоматика:

Для хронічного холециститу характерні такі ознаки:

Як проходить лікування холециститу в клініці "Медична Допомога" в Києві?

У приватній клініці "Медична Допомога" на Дарниці (Лівий берег Києва) ви можете зайнятися професійним та якісним лікуванням свого холециститу. При первинному прийомі доктор випише направлення на аналізи. Для діагностики захворювання і встановлення лікування знадобляться результати:

Потім хворому доктора багатопрофільної клініки"Медична Допомога" на Дарниці призначать відповідне лікування. В першу чергу, дієтологами клініки "Медична Допомога" (Лівий берег, Дарниця) буде скориговано харчування і підібрана спеціальна дієта. З раціону будуть включатися алкоголь, газовані напої та жирна їжа. Також лікарі-гастроентерологи пропишуть медикаментозну терапію - це антибіотики, гастроентерологічні трав'яні збори, сорбенти, спазмолітичні препарати і препарати дезоксихолевої кислоти.

У разі гострого холециститу хірурги клініки "Медична Допомога" на Дарниці проводять оперативне втручання - екстрену холецистектомію.

Наші сторінки на інших сайтах

Наші партнери