Кол центр працює:
Пн-сб: 9:00-18:00 Неділя: 9:00-15:00
Режим роботи:
 • Пн-Пт: 8:00 - 20:00
 • Cб: 9:00 - 17:00
 • Нд: 9:00 - 17:00
Київ, пр-т Миру, 19/18 (Дніпровський район) Дарниця
Маршрут
Записатись на прийом

Внутрішньоматкова спіраль >> Установка та видалення в Києві

Внутрішньоматкова спіраль (ВМС) - це внутрішньоматковий контрацептив. Спіралі бувають медикаментозними та не медикаментозними.

ВМС є невеликим пристроєм з пластика, з покритими сріблом або міддю елементами - це не медикаментозна спіраль. Мідь або срібло пригнічують рухову здатність сперматозоїдів.

Медикаментозна спіраль містить гормон левоноргестрел. Гормон впливає на формування слизової вистилки оболонки матки. Слизова не формується до тієї необхідної товщини, коли запліднена яйцеклітина спокійно може прикріпитися до її стінок. Також сперматозоїдам важче рухатися в таких умовах, і вони не можуть досягти своєї мети.

Внутрішньоматкова спіраль

Лікарі гінекологи нашої клініки

Кому показане встановлення внутрішньоматкових спіралей

ВМС як метод контрацепції показаний здоровим жінкам, які не мають проблем з регулярністю та рясністю менструацій.

Підходить:

Спіраль можна встановити відразу після пологів, буквально через кілька хвилин після відходження плаценти. Це є надійним способом захисту від небажаної вагітності в післяпологовий період.

Переваги спіралі:

 • Висока ефективність контрацепції. До 98% захист від небажаної вагітності.
 • Спіраль не потребує щоденного контролю. При виборі орального контрацептиву, жінці доводиться щодня контролювати своєчасний прийом таблеток.
 • Економічно вигідніша в довгостроковій перспективі перед іншими засобами контрацепції.
 • Довгостроковий метод контрацепції. Залежно від спіралі термін захисту може бути до 10 років, без необхідності заміни.
 • Після видалення спіралі здатність до дітородіння (фертильність) у жінки відновлюється відразу.
 • Збереження повноти відчуттів від статевого акту.
 • Може використовуватися жінками відразу після пологів і в період годування грудьми.
 • Застосовується для лікування деяких гінекологічних захворювань.

Мідна маточна спіраль також відноситься до засобів екстеної контрацепції та є безпечною згідно досліджень ВООЗ (Всесвітня Організація Охирони Здоров'я).

Недоліки спіралі:

 • Не забезпечує захист від венеричних захворювань.
 • Можливе мимовільне видалення.
 • Може стати причиною тимчасових виділень між циклами.
 • Може стати причиною запальних процесів в органах малого таза жінки, якщо вона знаходиться в групі ризику захворювань, що передаються статевим шляхом.
 • Тимчасові гормональні висипання на обличчі, хворобливість і припухлість грудей.

Як і коли можна встановлювати внутрішньоматкову спіраль

Як і коли можна встановлювати внутрішньоматкову спіраль

Кращий час для встановлення спіралі:

Встановлювати внутрішньоматкову спіраль може лише лікар гінеколог. Процедура швидка та за ступенем хворобливості порівнянна зі звичайним гінекологічним оглядом.

Найпопулярніша гормональна спіраль Мірена складається з серцевини, що містить левоноргестрел, яка встановлена на корпусі, виконаному у формі літери Т. Для того, щоб в потрібний момент видалити з організму Мірену, з одного краю укріплені дві спеціальні нитки. Вводиться Мирена за допомогою аплікатора, схожого по конструкції на шприц, тому і не викликає ніякого дискомфорту. Звичайно потрібно не більше 15 хвилин, щоб встановити спіраль.

Підготовка до встановлення внутрішньоматкової спіралі

Гінеколог використвує в своїй пркктиці свод практичних рекомендацій з використання засобів контрацепції

.

Підготовка до встановлення внутрішньоматкової спіралі

Якщо ви визначилися з видом контрацепції і вибрали для себе спіраль, перед її встановленням необхідно провести ряд обстежень:

Після того, як ніяких відхилень і протипоказань гінеколог не знайшов, можна встановлювати спіраль. Найбільш сприятливі дні для встановлення, починаючи з 3 дня менструації, оскільки в цей період шийка матки достатньо розкрита, що зведе до мінімуму можливі неприємні відчуття під час процедури. Крім цього, спіралі, встановлені в перші дні циклу, з меншою ймовірністю самостійно виходять з матки. Для контролю положення спіралі після установки проводять УЗ дослідження.

Після того, як спіраль встановлена, жінка зможе самостійно перевіряти її наявність «на місці», намацавши вусики-нитки, які залишаються після установки. Вони необхідні для її подальшого вилучення. За їх розташуванням можна судити про зміну положення ВМС в порожнині матки. Жінка самостійно може контролювати правильність розташування спіралі.

Після установки ВМС, на протязі 2-3 наступних днів можливі досить рясні виділення (залежить від дня циклу, коли відбувалася установка спіралі). У наступні кілька днів інтенсивність виділень сходить нанівець. Можливі тягнучі болі внизу живота. Можливі також рясні слизові виділення. Все це вважається варіантом норми.

3-4 місяці необхідні для приведення організмом в норму вашого менструального циклу після встановлення спіралі, якщо були зміни циклу після її встановлення.

Як поводитись після встановлення спіралі.

Після встановлення спіралі протягом 10 днів заборонено піднімати важкі речі, краще утриматися і від занять в спортзалі.

7-10 днів не можна приймати гарячі ванни, відвідувати сауни, приймати проносні засоби.

Протягом 7 днів необхідно приймати протизапальні нестероїдні препарати, особливо якщо відчуваються тягнучі болі внизу живота. Відповідні препарати вам підкаже гінеколог.

Статевим життям можна жити через кілька днів після введення спіралі, якщо немає ніяких ускладнень і виділень і жінка почувається добре.

Бажано пройти повторне обстеження у гінеколога через 7 днів після встановлення спіралі.

Необхідно пройти повторне обстеження через місяць після встановлення спіралі.

Протипоказання до встановлення внутрішньоматкових спіралей.

Видалення внутрішньоматкової спіралі

Видаленням внутрішньоматкових спіралей займається гінеколог. Процес видалення проходить набагато легше та швидше, ніж встановлення. Найкращий період для видалення спіралі - в день місячних. Процедура видалення швидка та зазвичай не займає більше 5 хвилин.

Спіраль видаляють після закінчення терміну її дії. Найчастіше вона встановлюється на 5 років. Важливо контролювати термін, коли необхідно позбутися від неї. Це дозволить уникнути всіляких ускладнень.

При виникненні кровотеч неясної етіології, спіраль також підлягає вилученню. При настанні клімаксу або зміні характеру місячних, спіраль підлягає вилученню. Бажання завагітніти є прямим показанням до видалення внутрішньоматкової спіралі.

Після вилучення спіралі проводиться контрольне УЗД

Вартість установки та видалення спіралі

Переваги нашої клініки

 • Хірургія одного дня

 • Кваліфіковані доктора

 • Сучасні методи діагностики та лікування

 • Зручне розташування на
  лівому березі

 • Доступні ціни

 • Безкоштовна парковка і Wi-Fi клієнтам

Онлайн Запис на прийом

Наші сторінки на інших сайтах

Наші партнери