Лікування остеохондрозу шийного відділу хребта в Києві
Остеохондроз шийного відділу хребта – дегенеративні зміни в хрящовій тканині хребців шийного відділу хребта. Небезпекою такого стану є защемлення спинного мозку та різноманітні порушення кровообігу в головному мозку.
Остеохондроз здебільшого зустрічається у людей, що досягли 30 річного рубіжу, та без відповідного лікування та профілактики прогресує.
В клініці «Медична Допомога» вам наддадуть кваліфіковану допомогу в діагностиці та лікуванні остеохондрозу. Лікуванням займається лікар невролог.
Наші лікарі
-
Лікар Хотинський Роман Романович
-
Хірург Назаренко Віталій Олександрович
-
Лікар Дятлов Павло Борисович
-
Дитячий ортопед-травмотолог Ларін Олександр
Причини шийного остеохондрозу
Провокувати виникнення шийного остеохондрозу можуть чисельні фактори, найбільш поширеними є:
- вікові зміни;
- малорухливий спосіб життя;
- погане харчування;
- шкідливі звички;
- травми хребта;
- надмірна вага;
- довготривале перебування в статичних позах, в тому числі сидіння за комп’ютером;
- сколіоз;
- плоскостопість;
- спадковий фактор;
- сон в незручному ліжку;
- порушення обміну речовин;
- стреси.
Шийний остеохондроз: ускладнення
Існують особливості у випадку здавлювання судинних та нервових утворень при остеохондрозі шийного відділу . Область шиї містить безліч кровоносних судин та нервів, в тому числі хребтову артерію, яка проходить в хребтовому каналі. Все доволі якісно "запаковане". Якщо вип’ячування або грижа диску орієнтовані в хребтовий канал, навіть на декілька міліметрів, відбувається здавлювання спинного мозку, і може сформуватися набряк. У випадку здавлення хребтової артерії, через її звуження (стеноз), знижується кровопостачання стволу мозку та мозочку. В результаті при шийному остеохондрозі може розвинутися стійка ішемія головного та спинного мозку. Гостре порушення кровопостачання в цьому центрі називається спинальним інсультом.
Симптоми остеохондрозу шийного відділу
Остеохондроз шийного відділу відрізняється за своїм проявом від остеохондрозу поперекового та грудного сегментів. Особливості симптомів остеохондрозу шийного сегменту пов’язані з анатомічною специфікою цього відділу . Розміри хребців шийного відділу набагато менші розмірів кісткових структур інших сегментів . Шийний сегмент постійно пов’язаний з навантаженням на хребці, що тримають голову, і, хоча він відрізняється високою рухливістю, саме в загальних рухливих сегментах (C-5, C-6, C-7), найчастіше зустрічаються дегенеративні зміни дисків.
Симптоми шийного остеохондрозу викликані наступними факторами:
- здавлювання коренців (шийний радикуліт);
- здавлювання спинного мозку (мієлопатія);
- ураження спинного мозку через порушення кровообігу, пов’язаних зі стенозом (звуженням) артерій та вен.
Нижче представлені скарги, що найбільш актуальні для шийного остеохондрозу:
- болі, хруст та обмеження рухливості в шиї;
- біль від шиї до плеча, розповсюджується по зовній поверхні плеча, передпліччя й кисті рук;
- втрата чуттєвості шкірою передпліччя, кисті, пальців;
- поколювання в пальцях рук;
- інтенсивний проникаючий біль в області шиї або потиличній частині (особливо посилюється зранку, при рухах голови, кашлі і т.п.);
- приступоподібний, постійний, тупий, імпульсивний біль, що посилюється при повороті головою;
- запаморочення;
- помутніння зору;
- дзвін у вухах;
- нудота;
- біль в області серця, плеча, шиї, що посилюється при повороті голови;
- біль в області грудного м’язу зліва або в області шкіри над великим грудним м’язом. Ці симптоми можуть виникати у разі здавлювання коренців в нижніх сегментах шийного відділу ;
- розлад ходи та мови;
- погіршення загального стану.
Діагностика остеохондрозу шийного відділу
Діагностика остеохондрозу не є для невролога непосильною задачею. Вже на очному прийомі лікар може поставити попередній діагноз, на основі скарг пацієнта, а також провівши певну діагностику. В деяких випадках може знадобитися МРТ ураженої зони. В такому випадку лікар наддасть направлення, і після отримання результатів діагностики, зможе поставити точний діагноз та надати прогнози щодо подальшого лікування.
Лікування шийного остеохондрозу в Києві:
Лікування шийного остеохондрозу в Києві в клініці «Медична Допомога» проходить в декілька етапів, в залежності від ступеню ураження хребців. Частіше за все лікування буде консервативним. Комплексне лікування шийного остеохондрозу в Києві– це додаткове використання фізичних вправ та масажів. Все лікування направлене на усунення больового синдрому, покращення функцій спинномозкових коренців, а також уповільнення процесу розвитку подальших дегенеративних змін. Основні засоби лікування остеохондрозу:
- Медікаментозна терапія;
- Лікувальний масаж;
- Лікувальна фізична культура (ЛФК);
- Фізіотерапія.
Профілактика остеохондрозу шийного відділу
Остеохондроз – найбільш поширене захворювання серед населення. Для того, щоб він не мав впливу на якість вашого життя необхідна його профілактика, якщо симптоми вас не турбують, але діагноз або схильність вже є.
- Регулярні помірні фізичні навантаження. Бажано під контролем досвідченого тренера, або спеціаліста ЛФК. Достатньо 15-30 хвилин на день;
- Контроль за правильністю харчування, виключення шкідливих продуктів;
- Контроль за своєю вагою. Вага вища за норму суттєво підвищує ризик розвинення ускладнень остеохондрозу та збільшує тиск на хребці ;
- Необхідний повноцінний, остатній сон, не менший 7 годин на добу;
- Ліжко не має бути м’яким, а подушки високими;
- Намагайтесь контролювати свою поставу: чим більш сутула у вас постава, тим більше шансів на ускладнення остеохондрозу;
- Не підіймайте важкі предмети, а якщо все ж таки доводиться це робити, то робіть це правильно. Спина й шия в момент підйому важких предметів має бути рівною, підіймайте предмети слід, присідаючи.