Контакти

+38 (044) 333-87-02 +38 (095) 275-71-77 +38 (067) 312-77-02
пр-т Миру, 19/18 Маршрут
Режим роботи:
  • Пн-Пт: 7:30 - 20:00
  • Cб: 7:30 - 17:00
  • Нд: 9:00 - 14:00
google карта
Записатись на прийом
UA

Вакцінація препаратом Пентаксим

vakcini

Шановні батьки! Повідомляємо вам, що в клініці починається вакцинація препаратом Пентаксим. Вакцинація проводиться дітям від 3 місяців. Попередньо, за пару днів до вакцинації необхідно здати загальний аналіз крові і загальний аналіз сечі. Вартість вакцинації з консультацією педіатра 1450 грн.

Пентаксим – вакцина, призначенадля профілактики правцю та дифтериї (адсорбованої), поліомієлітуа (інактивована), кашлюка (ацелюлярна) та інфекцій, викликаних Haemophilus influenzae типу b (кон’югирована).
Пентаксим сприяє виработці стійкого імунитету (за умови своєчасної ревакцинації) до дифтерії, кашлюку, поліомієліту, правцю та ряду захворювань, викликаних Haemophilus influenzae типу b.
Пентаксим має добру  переносимість та може застосовуватися у дітей в віці старше за 3 місяці.
Слід враховувати, що препарат Пентаксим не викликає формування імунітету  у відношенні до захворювань,  що викликані іншими серотипами Haemophilus influenzae, а також иімунітету до менінгитів, викликаних іншими мікроорганізмами.

Показання до застосування:

Вакцина Пентаксим показана для комбінованої профілактики дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та інвазивних інфекцій, викликаних Haemophilus influenzae типу b (таких як, менінгіт, септицемія, целюліт, артрит, епіглотит і т.д.):

для курсу первинної імунізації у немовлят віком від 2 місяців;

для бустерної вакцинації через один рік після курсу первинної вакцинації протягом другого року життя.

Вакцина Пентаксим не забезпечує захисту від інфекцій, збудником яких є інші типи Haemophilus influenzae, а також від менінгіту, викликаного іншими мікроорганізмами

Записатися на консультацію

Можливі побічні реакції:

Побічні реакції класифікуються в залежності від частоти розвитку з застосуванням наступних визначень:

Дуже часто: ³ 1/10

Часто: від ³ 1/100 до < 1/10

Нечасто: від ³ 1/1000 до < 1/100

Рідко: від ³ 1/10000 до < 1/1000

Дуже рідко: < 1/10000

Невідомо: неможливо оцінити за наявними даними.

На підставі спонтанних звітів були виявлені деякі побічні реакції, що спостерігалися дуже рідко після введення вакцини Пентаксим. Так як подання звітів було спонтанним, а розмір вибірки є невідомим, не завжди можливо точно розрахувати показник захворюваності або встановити причинно-наслідковий зв'язок між використанням вакцини і даними реакціями. Тому ці побічні реакції мають частоту виникнення «Невідомо».

Під час проведення клінічних досліджень серед дітей, що отримували Пентаксим в якості первинної вакцинації, найчастіше повідомляли про появу місцевих реакцій в місці ін’єкції, анормальний плач, дратівливість та лихоманку.

Ці ознаки та симптоми зазвичай з’являються протягом 48 годин після щеплення і можуть тривати протягом 48-72 годин. Вони зникають спонтанно, не вимагаючи спеціального лікування.

Частота реакції в місці ін’єкції має тенденцію до збільшення при бустерній вакцинації у порівнянні з первинною імунізацією.

Розлади з боку імунної системи

Невідомо: реакції гіперчутливості негайного типу такі, як набряк обличчя, ангіоедема, набряк Квінке, анафілактичні реакції та анафілактичний шок.

Метаболізм і розлади харчування

Дуже часто: втрата апетиту.

Психічні розлади

Дуже часто: знервованість, дратівливість, анормальний плач.

Часто: порушення сну.

Нечасто: тривалий безутішний плач.

Розлади з боку нервової системи

Дуже часто: сонливість.

Невідомо: фебрильні або афебрильні судоми, гіпотонічно-гіпореспенсивний синдром.

Шлунково-кишкові розлади

Дуже часто: блювота.

Часто: діарея.

Розлади з боку шкіри та підшкірної клітковини

Невідомо: висип, еритема, кропив’янка.

Загальні розлади та реакції у місці введення

Дуже часто: еритема в місці ін’єкції, лихоманка ≥ 38 °С, набряк в місці ін’єкції, біль в місці ін’єкції.

Часто: ущільнення в місці ін’єкції.

Нечасто: лихоманка ≥ 39 °С, почервоніння в місці ін’єкції та набряк ≥ 5 см.

Рідко: лихоманка ˃ 40 °С.

Невідомо: підвищення температури до 38 °С.

Набряк однієї або обох нижніх кінцівок в результаті введення вакцини, що містить компонент Haemophilus influenzae типу b. Такі реакції переважно з’являються через кілька годин після проведення курсу первинної імунізації та спонтанно зникають без наслідків протягом 24 годин. Зазначені реакції можуть супроводжуватися ціанозом, еритемою, тимчасовою пурпурою і сильним плачем.

Невідомо:сильна реакція в місці введення ін’єкції (> 50 мм), включаючи обширний набряк кінцівки, що може поширюватися від місця введення на один або обидва суміжних суглоби. Ці реакції проявляються протягом 24-72 годин після вакцинації та можуть супроводжуватися такими симптомами, як еритема, місцеве підвищення температури, чутливість або біль у місці ін’єкції. Симптоми зникають спонтанно протягом 3-5 днів. Вірогідність розвитку подібних реакцій залежить від кількості попередньо отриманих доз вакцин, що містять ацелюлярний кашлюковий компонент, з підвищенням ризику після введення 4-ї та 5-ї доз;

Потенційні побічні реакції (тобто несприятливі події, які були зареєстровані з іншими вакцинами, що містять один або кілька антигенних компонентів аналогічних Пентаксиму): після введення вакцини, що містить правцевий анатоксин, зафіксовані випадки розвитку плечового невриту та синдрому Гійєна-Барре.Додаткова інформація стосовно окремих популяцій апное у дуже недоношених дітей (народилися ≤ 28 тижнів вагітності) (дивись розділ «Особливості застосування»).

Склад:

міжнародна непатентована назва: Diphtheria, tetanus, pertussis (acellular, component), poliomyelitis (inactivated) vaccine (adsorbed) and Haemophilus influenzae type b conjugate vaccine

Одна імунізуюча доза вакцини (0,5 мл) після розведення містить:

Діючі речовини:

Дифтерійний анатоксин(1) ≥ 30 МО

Правцевий анатоксин(1) ≥ 40 МО

Антигени Bordetella pertussis:

кашлюковий анатоксин(1) 25 мкг

філаментний гемаглютинін(1) 25 мкг

Інактивований поліовірус:

типу 1 (штам Mahoney) 40 D-одиниць(2) (3) (4)

типу 2 (штам MEF-1) 8 D-одиниць(2) (3) (4)

типу 3 (штам Saukett) 32 D-одиниць(2) (3) (4)

Полісахарид Haemophilus influenzae типу b 10 мкг

кон’югований з правцевим протеїном 18-30 мкг

(1) Адсорбована на гідроксиді алюмінію, гідратованому (відповідає 0,3 мг Al3+)

(2) D – антигенні одиниці

(3) або еквівалентна кількість антигену, визначена відповідним імунохімічним методом

(4) Отримані на клітинах Vero

Допоміжні речовини: сахароза, трометамол, середовище Хенкса без фенолу червоного (суміш амінокислот включаючи фенілаланін, мінеральних солей, вітамінів та інших компонентів, включаючи глюкозу), оцтова кислота і/або гідроксид натрію для встановлення рН, формальдегід, феноксіетанол, вода для ін’єкцій.

Пентаксим може містити сліди глутаральдегіду, неоміцину, стрептоміцину і поліміксину В

 Виробник:

Санофі Пастер С.A., Франція / Sanofi Pasteur S.A., France

Наші партнери