Режим роботи:
 • Пн-Пт: 8:30 - 19:00
 • Cб: 9:00 - 18:00
 • Нд: 9:00 - 15:00
Київ, пр-т Миру, 19/18 (Дніпровський район) Дарниця
Маршрут
Записатись на прийом

Лікування простатиту в Києві

Лікування простатиту

Урологія займається причинами, механізмами виникнення захворювань сечостатевої системи, а також їх діагностикою та лікуванням.

За статистикою, на простатит страждає кожен третій, за іншими даними його діагностують приблизно у 80% статевозрілих чоловіків. Це запалення передміхурової залози найбільш поширене у віковій категорії 20-50 років. Основна проблема захворювання в тому, що в ураженому органі погіршуються основні фізіологічні та статеві функції чоловічого організму.

Простатит - це не вирок, його можна вилікувати. Незалежно від форми захворювання, простатит успішно лікують в Києві за декілька тижнів.

Лікарі урологи нашої клініки

Симптоми простатиту у чоловіків

Проблеми з сечовипусканням, болі, печіння, порушення ерекції, зниження потенції та супутні психологічні розлади - це ТОП симптомів. Уролог повинен визначити ступінь захворювання перед призначенням лікування. В медичній практиці виділяють:

Гострий простатит.Зазвичай  виникає раптово і проявляється симптомами:

 • часті позиви в туалет (при цьому хворий не відчуває полегшення через неповне випорожнення сечового міхура);
 • підвищена тривожність і дратівливість (як наслідок може розвинутись гостра затримка сечовипускання);
 • загальне нездужання, слабкість, можливе підвищення температури або головний біль;
 • каламутна сеча через наявність лейкоцитів.

Хронічний простатит. Характеризується безсимптомним проявом і латентним розвитком. За статистикою, хвороба має цю форму у кожного другого чоловіка. Може виникати і як наслідок гострого простатиту, і як самостійне захворювання. Вартість лікування простатиту на цій стадії завжди дорожча. Симптоми при такому простатиті:

 • слабкі, швидко минаючі болі в промежині та паху;
 • зміни в статевому житті;
 • регулярні виділення з сечовипускального каналу (найчастіше вранці);
 • в сечі наявні білі пластівці.

Ігнорування цих симптомів призводить до розвитку абсцесу передміхурової залози, запалення нирок, раку простати. До вторинних ускладнень простатиту відносять інфекції сечовивідних шляхів, проблеми з нирками, каміння в сечовому міхурі, а також інші неприємні і небезпечні наслідки.

Зверніть увагу!

Симптоми, характерні для запалення передміхурової залози, чоловіки часто списують на втому. Особливо боляче б'ють по самооцінці порушення статевих функцій. Відмова помічати цю проблему веде до ускладнення захворювання, його переростання в хронічну форму. Хронічний простатит важко піддається лікуванню. Своєчасне звернення до уролога – гарантія того, що хворобу буде вилікувано.

Причини розвитку простатиту у чоловіків

Простатит не виникає просто так. Причин багато:

 • Порушення циркуляції крові передміхурової залози і прилеглих тканин. Це призводить до збільшення простати та запальному процесу. Це головна причина розвитку хвороби, яка потребує лікування простатиту в стаціонарі клініки. Першопричиною проблем з кровотоком може бути ожиріння, пасивний спосіб життя, шкідливі звички.
 • Інфекції і бактерії. Вони можуть потрапити в організм через гонорею, уретрит, а також через ускладнення після  грипу, туберкульоз, ангіну. Запальні процеси в прямій кишці або сечівнику, венеричні захворювання та поширені хронічні хвороби (ангіна, тонзиліт, карієс) також можуть негативно вплинути на передміхурову залозу. Уретрит найчастіше дає про себе знати в гострій формі
 • Механічні пошкодження органів і тканин малого тазу. Такі травми порушують кровообіг, що й призводить до простатиту.
 • Надмірно активне статеве життя  Може призвести до фізичного і морального виснаження, змін в гормональному фоні.
 • Проблеми із випорожненням. Запори, особливо хронічні, відносяться до факультативних причин. Вони можуть виникати через різні причини, в тому числі через неправильне харчування, стреси, гормональні збої.
 • Низький імунітет. Внаслідок нездорового способу життя людина може стати більш схильною до інфекційних захворювань, а її організм не зможе впоратися з бактеріями самостійно. Переохолодження також є спусковим гачком при наявності проблем зі здоров'ям.

Загальна картина гострого і хронічного простатиту однакова: через запалення передміхурової залози просвіт сечівника стає вужчим. Це впливає на сечовипускання, яке стає складнішим, повільнішим. При сечовипусканні залишається постійне відчуття неповного випорожнення. Хворі скаржаться на неконтрольоване підтікання сечі. При цьому запалення може негативно впливати на нервові закінчення,  що спричиняє часті позиви до туалету, особливо вночі.

Саме так розвивається одна з найпоширеніших патологій, яка вимагає невідкладного візиту до уролога. Урологи приватної клініки "Медична допомога" рекомендують не чекати на такі симптоми, а приходити регулярно для профілактичного огляду. При простатиті легко пропустити момент переходу однієї стадії захворювання в іншу.

Зверніть увагу!

Якщо вчасно почати лікування простатиту (клініка є найкращим варіантом), тоді, швидше за все, у пацієнта не буде істотних порушень статевих функцій. Але, за відсутності цілеспрямованого лікування, запалення передміхурової залози пригнічує потяг до протилежної статі, ерекцію, провокує безпліддя. Якщо захворювання буде прогресувати, а хворий не звернеться за лікуванням простатиту, то відгуки і прогнози на одужання будуть значно гірші, а патологічні зміни (наприклад, порушення відтоку сечі і склерозування стінок) можуть мати незворотні наслідки.

Як проходить обстеження на простатит

У діагностиці простатиту урологія в "Медична допомога "використовує комплексні методи в сукупності з досвідом уролога. Спочатку він збирає клінічну картину в діалозі з пацієнтом, проводить огляд. При ректальному дослідженні анального проходу лікар може визначити наявність запалення (збільшену передміхурову залозу) та інтенсивність больових відчуттів зі слів хворого. Може знадобитися масаж.

Для визначення ступеня хвороби уролог уточнить, наскільки сильні болі відчуває пацієнт, як часто відбувається сечовипускання, чи присутні різ та печіння, які є проблеми в статевому житті та інше. Далі лікар призначає пацієнтові лабораторні дослідження:

 • бактеріологічний посів сечі для визначення збудника захворювання (альтернативні варіанти - загальний і цитологічний аналіз);
 • аналіз крові (з вени). Висока швидкість осідання еритроцитів і збільшена кількість лейкоцитів підтвердять запальні процеси;
 • дослідження мазка з уретри;
 • аналіз секрету простати (найчастіше призначають при підозрі на хронічну форму простатиту);
 • аналізи на статеві інфекції та венеричні захворювання, спермограма;
 • опціонально можуть проводитися УЗД передміхурової залози, МРТ, КТ.

Ультразвукова діагностика є дуже інформативною при простатиті. При наявності певних показань фахівець також проведе додаткові дослідження: цистоскопію, біопсію. Важливо: на прийомі перед лікуванням простатиту в клініці лікар може призначити кілька аналізів або цілий комплекс - це індивідуально.

Лікування простатиту

Методика суттєво залежить від форми захворювання, однак за статистикою хронічний простатит гірше піддається лікуванню. При гострій формі хворий повинен приймати лікарські засоби (антибіотики, знеболюючі, нестероїдні протизапальні препарати, засоби для поліпшення циркуляції крові), дотримуватися постільного режиму. При цьому не можна проводити масаж простати.

Лікування хронічного простатиту засноване на прийомі ліків (нестероїдні протизапальні препарати, засоби для нормалізації відтоку лімфи, імуномодулятор), зміцненні м'язів фізичними вправами. При проблемах з ерекцією призначають седативні засоби або антидепресанти. Може бути призначений масаж простати. Проводить його уролог, потрібно зазвичай кілька процедур. Незалежно від форми захворювання, хворому слід відвідати лікаря перед вживанням будь-яких ліків або інших лікувальних маніпуляцій.

У лікуванні простатиту є справедливі твердження:

 • чим раніше почати терапію, тим кращими будуть шанси на одужання, і тим швидше воно відбудеться;
 • лікування повинно бути комплексним і залежати від першопричини простатиту;
 • методика лікування для кожного пацієнта-індивідуальна, тому самодіагностика та самолікування суворо заборонені.

Пам'ятайте, що навіть початкові ознаки простатиту - це привід звернутися за лікуванням в клініку. В такому випадку пацієнту достатньо амбулаторного лікування, але з хронічною формою або запущеним захворюванням доведеться лікуватися в стаціонарі.

Вартість лікування простатиту

Переваги нашої клініки

 • Хірургія одного дня

 • Кваліфіковані доктора

 • Сучасні методи діагностики та лікування

 • Зручне розташування на
  лівому березі

 • Доступні ціни

 • Безкоштовна парковка і Wi-Fi клієнтам

Онлайн Запис на прийом

Наші сторінки на інших сайтах

Наші партнери