Режим роботи:
 • Пн-Пт: 8:30 - 19:00
 • Cб: 9:00 - 18:00
 • Нд: 9:00 - 15:00
Київ, пр-т Миру, 19/18 (Дніпровський район) Дарниця
Маршрут
Записатись на прийом

Кріолікування аденоїдів – без операції

Що таке аденоїди і навіщо їх лікувати

Аденоїди – це розростання в розмірах носоглоткової мигдалини, яка, внаслідок збільшення, викликає утруднення носового дихання, зниження слуху та призводить до інших проблем організму дитини. Перебуваючи в нормальному стані, при візуальному огляді, мигдалину не видно.

Аденоїди є частиною імунної системи, яка допомагає боротися з інфекцією та захищає організм від бактерій і вірусів. Вони починають рости від народження і є найбільші в розмірі приблизно тоді, коли дитина має від трьох до п’яти років.

Внаслідок запальних процесів слизової порожнини носа і мигдалин, останні збільшуються в розмірах і переходять в хронічний стан: аденоїди.

У тому випадку, коли хронічний стан не лікується, дитина починає регулярно дихати ротом. Це негативно впливає на стан здоров’я дитини, збільшує кількість захворювань та істотно впливає на розвиток нижньої щелепи малюка. Також, можуть відбуватися патологічні зміни з боку носа, вух та гортані.

Аденоїди найчастіше спостерігаються у дітей від 3 до 7 років. Лікуванням аденоїдів займається лор (отоларинголог).

Лікарі отоларингологи нашої клініки

Що таке кріолікування аденоїдів у дітей

Лікування аденоїдів холодом – відносно новий метод. Він полягає у точковому впливі на аденоїди рідким азотом, температура якого мінус 100-180 градусів за Цельсієм. При такому впливі холодом на уражену тканину, відбувається її подальше відмирання і відторгнення. На її місці формується нова, здорова тканина.

Кріолікування аденоїдів у дітей без операції

Розрізняють 3 ступеня розвитку аденоїдів і, в залежності від того, яка ступінь у вашої дитини, буде запропоновано оперативне втручання або ж кріотерапія – лікування аденоїдів без операції.

Зазвичай показанням для видалення аденоїдів є порушення дихання у дитини, якщо виключені всі інші можливі причини цієї патології. Також, видалення аденоїдів виправдано в тому випадку, якщо вони закривають вивідні протоки євстахієвих труб і у дитини спостерігаються проблеми зі слухом і часті отити. Видалення виправдано, якщо аденоїди у дитини гіпертрофовані. Лор запропонує операцію, якщо бачить патологічну загрозу або неможливість та/або безрезультатність лікування іншими методами.

У всіх інших випадках вам буде запропоновано медикаментозне або кріолікування аденоїдів. Кріолікування аденоїдів у дітей - це безопераційний спосіб, що показує хороші результати.

Показання до проведення кріолікування:

 • Аденоїдит (1 та 2 стадії);
 • Гострий риніт;
 • Хронічний риніт;
 • Часті застуди через аденоїди.

Лікування аденоїдів 2 і 3 ступеня у дітей проводиться методом кріотерапії. При лікуванні 3 ступеня кріотерапія застосовується, якщо хірургічне втручання не можна провести з будь-якої причини, або ж батьки категорично проти такої операції.

Як відбувається процедура кріотерапія аденоїдів

Процедура кріолікування аденоїдів у дітей зовсім безболісна і проходить в ігровій формі. Лор робить місцеве знеболювання через ніс. Після цього в носові ходи вводять спеціальні трубочки. Через них на аденоїди застосовують рідкий азот. Процедура триває кілька секунд. Під час проведення кріотерапії, з носа дитини починає йти біла пара, яка асоціюється з димом від пароплава або диханням дракончика. Ця ситуація використовується для проведення процедури в ігровій манері. Загальна кількість таких підходів – від 2-х до 3-х разів.

Після першого сеансу кріолікування, відбувається процес відновлення, який зазвичай займає до 2-х тижнів. Через 2 - 3 місяці процедуру повторюють.

На момент проведення кріолікування, дитина повинна бути клінічно здоровою. Безпосередньо перед процедурою дитину не потрібно годувати.

Переваги кріотерапії:

 • Лікування аденоїдів у дітей без операції;
 • Безболісність методу;
 • Зменшення кількості застуд;
 • Загартовування організму;
 • Можливе паралельне криоорошение лор-органів для профілактики інших лор-захворювань.

Кріолікування (або «лікування холодом») є одним з найбільш ефективних методів лікування безлічі ЛОР-захворювань. Дізнайтеся більше про те, як кріотерапія застосовується в лікуванні храпу та у лікуванні миндалин (тонзиліту).

Мінуси кріолікування:

 • Не завжди досягається бажаний результат (найчастіше у дітей із 3 ступенем запальних процесів);
 • Можливе загострення симптоматики протягом декількох днів після процедури.

Як лікувати аденоїди у дітей 2 - 3 років?

Ми не рекомендуємо проводити процедури кріолікування дітям, молодше 4 років. Діти лякаються будь-яких маніпуляцій в кабінеті у лікаря і починають плакати, у такому стані дитини проведення процедури стає неможливим. Також, діти до 4 років не можуть чітко виконувати вказівки лікаря під час процедури, що унеможливлює якісне проведення процедури. Лікування аденоїдів дітям 2 років краще проводити медикаментозно: промиваннями лікарськими препаратами, краплями. Найкраще, що ви можете зробити – це порадитися з лором.

Профілактика та лікування аденоїдів у дітей

Кріотерапія, кріолікування, кріоаплікація, кріоорошення – це найкраща профілактика аденоїдів у дітей.

Вартість

Переваги нашої клініки

 • Хірургія одного дня

 • Кваліфіковані доктора

 • Сучасні методи діагностики та лікування

 • Зручне розташування на
  лівому березі

 • Доступні ціни

 • Безкоштовна парковка і Wi-Fi клієнтам

Онлайн Запис на прийом

Наші сторінки на інших сайтах

Наші партнери