Режим роботи:
 • Пн-Пт: 8:30 - 19:00
 • Cб: 9:00 - 18:00
 • Нд: 9:00 - 15:00
Київ, пр-т Миру, 19/18 (Дніпровський район) Дарниця
Маршрут
Записатись на прийом

Все про геморой у жінок: від А до Я

Геморой однаково поширений як серед жінок, так і серед чоловіків. Є деякі особливості та причини, що викликають розвиток геморою у жінок. Також він може протікати складніше, оскільки жінки через брак часу та сорому перед проктологом відкладають візит до лікаря та погіршують своє становище, відтягуючи до того ступеня захворювання, коли можливе лише хірургічне лікування.

Лікарі проктологи нашої клініки

Класифікація геморою у жінок

За локалізацією:

Найчастіше зустрічається змішаний тип геморою, коли є як зовнішні, так і внутрішні вузли. Під час загострення геморою спочатку уражаються внутрішні вузли, а зовнішні залучаються до процесу внаслідок поширення запалення на ділянку заднього проходу.

За перебігом захворювання:

 • гострий геморой;
 • хронічний геморой

За специфічними провокуючими причинами*:

 • Геморой під час вагітності;
 • геморой після пологів;
 • Геморой перед / під час менструації;
 • Пухлинні і запальні процеси в малому тазу

Геморой може протікати в хронічній формі, або ж може розвинутися як гострий приступ.

Симптоми: гострий геморой

Гострий приступ при геморої неможливо проігнорувати, це найбільш важкий період перебігу захворювання. Гострий біль, збільшення гемороїдальних вузлів, інтенсивні болі, можлива кровотеча. Хронічна форма в будь-який момент часу, через порушення в режимі харчування або способі життя жінки, може проявити себе у вигляді гострої фази.

Гостра фаза хвороби проявляється тромбозом гемороїдальних вузлів і сильними болями. Болі з’являються при випорожненні, ходьбі, незграбних рухах. Тромбоз буває трьох ступенів:

 • зовнішніх і / або внутрішніх вузлів без запалення;
 • із запаленням;
 • поширений тромбоз вузлів із запаленням підшкірної клітковини, набряком, некрозом слизової вузлів

Зазвичай симптоматика настільки яскраво виражена, що пацієнтка не може спокійно займатися своїми поточними справами, тому що її увага прикута до локалізації постійного болю, який може не давати спокою навіть уночі.

Запалення внутрішніх гемороїдальних вузлів супроводжується також виснажливим пульсуючим болем, можливим підвищенням температури, ознобом. Стан як при інтоксикації. Спроби опорожнити кишечник призводять до посилення симптомів і збільшення вузлів. Спорожнення кишечника зазвичай відбувається за допомогою клізм.

Зазвичай тільки такий стан у жінок є приводом для відвідування проктолога, оскільки ігнорувати ці симптоми неможливо. Для полегшення стану пацієнтки, зазвичай застосовують малоінвазивні методи операцій, оскільки це призводить до миттєвого позбавлення від болісних симптомів.

У разі наявності некрозу операція є обов'язковим і єдиним методом лікування.

Симптоми: хронічний геморой

Хронічний геморой може протікати практично безсимптомно. Розрізняють 4 ступеня розвитку хвороби.

 • Перша стадія. Відсутні гемороїдальні вузли, немає болю, є невеликі кров'яні виділення;
 • Друга стадія. Наявність гемороїдальних вузлів, видимих з анального каналу, які самостійно втягуються, свербіж, дерматит періанальної області, наявність крові на білизні або калі;
 • Третя стадія. Мимовільне випадіння вузлів, анальний свербіж, нетримання калу, наявність крові. Вузли вправляються в пряму кишку руками;
 • Четверта стадія. Неконтрольоване постійне випадіння гемороїдальних вузлів разом зі слизовою оболонкою прямої кишки. Вузли самостійно не вправляються всередину. Болі в задньому проході, неефективне утримання калових мас, свербіж, екземи навколо ануса, дерматит періанальної області, виділення слизу.

Симптоми можуть спостерігатися в комплексі, або ж якийсь із них може бути відсутнім.

Запідозрити у себе геморой необхідно, коли після дефекації ви виявляєте кров на туалетному папері, калі або нижній білизні. Така симптоматика спостерігається у 80% пацієнтів. Виявити таку картину ви можете як під час дефекації, так і відразу після неї.

Стадії геморою

Специфічні причини геморою у жінок

Специфічні причини геморою у жінок

Найбільш поширеними тригерами захворювання у жінок пов'язані з гормональними перебудовами в організмі, а також зі специфічним тиском на тазове дно під час вагітності, перед місячними. Однією з причин цього є підвищення в організмі жінки гормону прогестерону. Він послаблює силу м'язів венозної сітки, уповільнює проходження їжі по шлунково-кишковому тракту, сприяючи розвитку закрепів. Крім цього, збільшення обсягу та ваги матки при вагітності чинить додатковий тиск на органи черевної порожнини, що призводить до підвищення тиску в й до того ослаблених судинах. Пряма кишка притискається до таза, в результаті чого перетискаються венозні судини, ускладнюючи відтік крові з кавернозних тілець.

Пологи - це ще більша тривале і вузьконаправлене навантаження на перианальную ділянку. Потуги сильно впливають на розвиток і прогресування вже існуючого геморою.

Процес загострення захворювання перед та під час місячних пов'язаний все з тим самим прогестероном, та збільшенням тиску в черевній порожнині в зв'язку з підвищеним припливом крові до судин малого тазу.

Зазвичай симптоматика стихає після припинення кровотеч.

Період перед місячними найбільш небезпечний тим, що можливе загострення хвороби з будь-якого приводу:

Будь-який з цих тригерів може стати причиною загострення і переходу в гостру фазу. Тому за 10 днів до початку менструації необхідно пам'ятати про можливі ускладнення і виключати їх можливість.

Як розвивається геморой у жінок

Перше і найважливіше, на що слід звертати увагу - це наявність крові під час або після спорожнення кишечника. Це найперша та рання ознака розвитку проблем прямої кишки. З цього моменту хвороба буде лише посилюватися. А без консультації проктолога ви не будете мати можливість проводити якісну профілактику, щоб уникнути ускладнень захворювання в майбутньому.

Далі йде поступовий розвиток хвороби і додавання симптоматики, якщо не було призначено лікування. Симптоми тим яскравіше виражені, ніж більш «старою» є хвороба. 10 років ігнорування проблеми будуть коштувати вам регулярно випадаючих гемороїдальних вузлів, і ця симптоматика вийде на перший план у порівнянні з кровотечами. Вже по цій картині ви можете визначити, що ваше захворювання прогресує і самостійно здаватися не збирається.

Подальше ігнорування візиту до проктолога призводить до постійного дискомфорту і свербіння в області анального каналу. Ослаблені функції сфінктера призводять до епізодів нетримання калових мас, що в свою чергу викликає додаткове роздратування і запалення. Вузли самостійно не вправляються. На цій стадії захворювання пацієнтки часто займаються самолікуванням і безконтрольно застосовують різні зовнішні засоби, що призводить до подальшого дерматиту навколо ануса. Виділення слизу в процесі дефекації також говорить про супутні запальні захворюваннях кишечника.

Ускладнення геморою у жінок

Нерідко виникають ускладнення на тлі тривалого хронічного перебігу захворювання:

Методи лікування геморою у жінок

Методи лікування геморою у жінок

Єдиною специфічною особливістю лікування цього захворювання у жінок є - це неможливість оперативного втручання під час вагітності. У всіх інших випадках, методи лікування як для чоловіків, так і для жінок загальні. Але до всіх пацієнток повинен застосовуватися індивідуальний план лікування, враховуючи тяжкість, ступінь, симптоматику.

Медикаментозні методи лікування застосовуються на перших стадіях хронічного геморою, під час вагітності, під час годування грудьми після пологів.

Також медикаментозне лікування застосовується в гостру фазу, якщо жінка може справлятися з поточної симптоматикою. У такому випадку мета лікування - купірування гострих симптомів, запобігання ускладнень і підготовка до подальшої операції. Жінка повинна дотримуватися постільного чи напів постільного режиму.

Малоінвазивні методи лікування геморою - ефективний і щадний спосіб позбавлення від проблеми. Застосовується в основному на 3-4 стадії хронічної форми, для вирішення гострої проблеми тромбозу або після досягнення стану ремісії після гострої фази геморою.

Одним з щадних способів є лігування геморою латексними кільцями. Використовується при випаданні вузлів, а також у жінок в післяпологовому періоді.

Також малоінвазивним методом позбавлення від геморою є радіохвильове висічення вузлів.

Після лікування, всі подальші профілактичні дії повинні бути спрямовані на підтримку ремісії якомога більший період часу. Оскільки геморой є хронічним захворюванням, вкрай важливо максимально уповільнити прогресування патологічних змін.

Чому діагноз геморой повинен поставити лікар

У наш час легкої доступності будь-якої інформації, пацієнтки воліють по ряду причин займатися самолікуванням, попередньо поставивши собі самостійно діагноз на підставі прочитаних статей. Це вкрай небезпечна звичка, оскільки жодна стаття не вказує на те, що лікар проводить диференціацію наявних симптомів у пацієнтки з іншими захворюваннями, які можуть ховатися за симптомами іншої хвороби. Наприклад.

Найпоширеніший первинний симптом - кровотеча з прямої кишки також може говорити про можливі захворювання:

 • анальна тріщина;
 • доброякісні пухлини прямої кишки;
 • злоякісні утворення прямої кишки;
 • язвений коліт;
 • хвороба Крона;
 • підслизова гемангіома;
 • солітарна виразка прямої кишки;
 • травма

Всі ці захворювання мають різні способи лікування, але для всіх характерним є наявність періодичних кров'яних виділень. Затягування процесу відвідування лікаря для кожного з цих захворювань тягне за собою скорочення часу, при якому можливе повне вилікування або недопущення ускладнень. Для кожного з цих захворювань цей термін свій. Приписуючи всі симптоми, які ви у себе виявляєте до поширеного геморою та ігноруючи візит до лікаря, ви можете самостійно прирікати себе як мінімум на різке погіршення якості свого життя.

Вартість лікування геморою у жінок

Переваги нашої клініки

 • Хірургія одного дня

 • Кваліфіковані доктора

 • Сучасні методи діагностики та лікування

 • Зручне розташування на
  лівому березі

 • Доступні ціни

 • Безкоштовна парковка і Wi-Fi клієнтам

Онлайн Запис на прийом

Наші сторінки на інших сайтах

Наші партнери