Контакти

+38 (044) 333-87-02 +38 (095) 275-71-77 +38 (067) 312-77-02
Київ, пр-т Миру, 19/18 Маршрут
Режим роботи:
  • Пн-Пт: 7:30 - 20:00
  • Cб: 7:30 - 17:00
  • Нд: 9:00 - 15:00
google карта
Записатись на прийом
UA

Лікування запалення кісти куприка (епітеліальний куприковий хід)

За лікарською статистикою, запалення кісти куприка буває у 1 людини з 300-500. Небезпека хвороби в тому, що вона не буде проявлятися до тих пір, поки в епітеліальних хід не почнеться запалення. Саме запальні процеси провокують супутні симптоми, які явно скажуть про епітеліальну копчиковую кісту. І в такому випадку доведеться йти до лікаря, тому що домашня медицина не здатна вилікувати такого роду запалення.

Лікування захворювання найчастіше одне - хірургічне втручання. І хоча пацієнти часто сподіватися на порятунок від кісти куприка без операції, після спілкування з лікарем вони погоджуються на оперативні методики. І на це є вагомі причини.

Основні симптоми кісти куприка

Що таке кіста куприка? Епітеліальний куприковий хід або кіста куприка (пілонідальная кіста) - це захворювання, викликане неправильним розвитком ембріона. В результаті у хворого утворюється хід з епітелієм у вигляді вузького каналу під шкірою крижово-куприкової області (межягодічной складки). Найчастіше хвороба проявляється у молодих людей 13-24-х років, по більшій мірі - у жіночої статі.

Пілонідальная кіста куприка розвивається іноді і з інших причин. Наприклад, через травми крижово-куприкової області, запалення волосяних фолікулів, зайвої волосатості, пітливості та інших факторів.

І хоча патологія вроджена, про її існування можна не знати довгий час. Тільки характерні прояви захворювання піддають хворих звертатися за медичною допомогою.

Как выглядит киста копчика

До основних симптомів копчиковой кісти відносять:

В цій ситуації хворий може припускати широкий спектр захворювань. Наприклад, кісту куприкового ходу легко переплутати зі звичайним фурункулом - гнійників, який з'являється під впливом стафілококової інфекції. При цьому гнійник лікують медикаментозно за допомогою антибіотиків, а також призначають лікувальну дієту і інші форми терапії. Такі процедури абсолютно не підходять для лікування кісти куприка без операції. Помилки в самодіагностики приведуть до того, що пацієнт стане приймати непотрібні ліки, які будуть йому шкодити, а про лікування кісти не йтиме й мови.

Зверніть увагу!

На думку одних лікарів, епітеліальна копчиковая кіста - це вроджене захворювання, але інші фахівці вважають, що воно обумовлено швидше фізіологічної схильністю організму до вростання волосся. Для підтвердження своїх слів вони використовують статистику, за якою саме молоді люди схильні до цієї хвороби, особливо в пубертатний період.

Тому фінального слова в природі кісти в куприку ще не сказано. Але такий факт не заважає лікарям ефективно рятувати пацієнтів від цієї недуги.

Особливості лікування копчиковой кісти

Особенности лечения копчиковой кистыЄдине вірне лікування кісти куприка - операція. Її принцип в тому, щоб розкрити гнійне освіту, прочистити тканини, а потім дати рані зажити. Фахівці приватної клініки «Медична допомога» проводять такі процедури (проктологія Київ) і допомагають пацієнтам якомога швидше відновитися після.

Тому майте на увазі: намагатися позбутися від захворювання медикаментозно або за допомогою народних способів - це не тільки низько малоефективне заняття, але і небезпечне. Жоден фахівець не дасть вам позитивного прогнозу, якщо займатися лікуванням кісти куприка без операції.

Оперативне втручання проводиться в клініці в амбулаторному режимі. Висічення кісти куприка можливо декількома способами:

  1. З відкритою раною . Спочатку хірург розкриває нарив, очищає уражені зони від гною, а потім краї свіжої рани пришиває на дно. В такому випадку необхідно більше часу (приблизно 2 місяці), щоб зажила кіста куприка, рецидив при цьому виключений. Саме виключення повторної появи захворювання робить цю процедуру затребуваною, але все ж вона використовується рідко, найчастіше при загостреннях Пілонідальная кісти.
  2. З закритою раною . Після видалення кісти куприка залишається отвір для дренажу. За рахунок цього пацієнт відновлюється за 2-3 тижні. Такий метод особливо добре зарекомендував себе в боротьбі з рецидивами захворювання.
  3. Операція з видалення кісти куприка за методом Баском . Це комбінована методика, яка має на увазі лікування кісти куприка в напрямку від первинних до вторинних аномальних ходів. У підсумку перші просто вшивають, а в другі встановлюють дренажну систему.
  4. Видалення копчиковой кісти методом Карідас . Процедура проходить зі зміщенням області розташування надриву у напрямку серединної лінії сідниць. З досвіду лікарів, такий метод передбачає швидку реабілітацію за рахунок швидкого загоєння післяопераційних ран.

Таким чином, лікування копчиковой кісти проходить в амбулаторних умовах. Після виписки пацієнтові потрібно буде регулярно відвідувати лікаря під час реабілітації, щоб він контролював процес відновлення.

Зверніть увагу!

Лікування кісти куприка обов'язково необхідно пацієнту, тому що в іншому випадку його симптоми будуть посилюватися з часом, що може привести до ускладнень. У лікарській практиці поширені такі їх форми:

Отличие свища от кисты копчика

Якщо вчасно не видалити проблему, вона розростеться до великих масштабів. Тому не затягуйте з походом до лікаря, якщо у вас є підозри на епітеліальний куприковий хід (фото) або рецидив кісти куприка.

Отже, під час діагностики захворювання проктолог застосовує:

Підготовка до операції на копчиковую кісту передбачає відмову від їжі за добу, видалення волосяного покриву в області крижів і куприка і набір стандартних процедур (УЗД, аналіз крові і ін.).

Реабілітація після ЕКХ-операції

Реабилитация после ЭКХ-операции

Період відновлення після хірургічного втручання залежить від обраної методики операції. Наприклад, якщо був використаний принцип закритою рани, то пацієнт буде активним вже через 3 тижні, а при відкритій - йому доведеться відновлюватися до 2-х місяців.

Реабілітація після видалення копчиковой кісти передбачає ряд обмежень:

Важливо регулярно відвідувати свого лікаря. Фахівці приватної клініки «Медична допомога» проводитимуть огляди, робити перев'язки і контролювати динаміку загоєння рани. Якщо виникне необхідність повторної процедури - наші лікарі оперативно нададуть медичну допомогу. Тому пацієнт в нашій клініці відчуває себе в абсолютній безпеці, навіть коли термін перебування на амбулаторному лікуванні закінчиться.

Досвід лікарів - це ключова частина в успіху операції з видалення копчиковой кісти. Вони постійно проводять подібні процедури, знають всі нюанси одужання і реабілітації хворих. Тому пацієнти з комфортом і впевненістю довіряють видалення кісти куприка нашим фахівцям.

Запис до лікаря

Симптоми запалення копчиковой кісти обов'язково передбачають лікування. І можливо воно тільки оперативним методом. Так, є способи без операції, але вони не допоможуть повноцінно вилікувати захворювання. Застосовуючи примочки, настоянки, відвари і інші рецепти народної медицини можна послабити симптоми хвороби, але не більше.

Досвідчені фахівці приватної клініки «Медична допомога» відверто скажуть вам, що операція з видалення кісти куприка - це найоптимальніший і вірний спосіб лікування. Навіть якщо в даний момент захворювання вас не турбує, але воно у вас точно є, не варто чекати прояву таких симптомів хвороби.

Записуйтесь на консультацію, щоб дізнатися більше про операцію, а також особливості саме вашого випадку. Наші лікарі високої кваліфікації успішно проводять лікування цього і аналогічних захворювань, тому можуть гарантувати повне відновлення протягом короткого часу після хірургічного втручання. Не зволікайте і отримаєте кваліфіковану допомогу лікаря своєчасно!

Онлайн запис до Проктолога

Інші захворювання, які лікують наші проктологи

Наші партнери