Режим роботи:
 • Пн-Пт: 8:30 - 19:00
 • Cб: 9:00 - 18:00
 • Нд: 9:00 - 15:00
Київ, пр-т Миру, 19/18 (Дніпровський район) Дарниця
Маршрут
Записатись на прийом

Видалення кісти куприка >> Лівий берег | Київ

За лікарською статистикою, запалення кісти куприка фіксують у 1 людини з 300-500. Небезпека хвороби в тому, що вона не буде проявлятися до тих пір, поки в епітеліальних ходах не почнеться запалення. Саме запальні процеси провокують супутні симптоми, які явно скажуть про епітеліальну куприкову кісту. І в такому випадку доведеться йти до лікаря, тому що домашня медицина не здатна вилікувати такого роду запалення.

Лікарі проктологи нашої клініки

Вартість операції по видаленню кісти куприка

Лікування захворювання одне - хірургічне втручання. Пацієнти часто сподіватися на порятунок від кісти куприка без операції, але після спілкування з лікарем вони погоджуються на оперативні методики. І на це є вагомі причини.

Основні симптоми кісти куприка

Що таке кіста куприка? Епітеліальний куприковий хід або кіста куприка (пілонідальная кіста) - це захворювання, викликане неправильним розвитком ембріона. В результаті у хворого утворюється хід з епітелієм у вигляді вузького каналу під шкірою крижово-куприкової області (міжягодічной складки). Хвороба проявляється у молодих людей 13-24-х років, по більшій мірі - у жіночої статі.

Пілонідальная кіста куприка розвивається іноді й з інших причин. Через травми крижово-куприкової області, запалення волосяних фолікулів, зайвої волосатості, пітливості та інших факторів.

І хоча патологія вроджена, про її існування можна не здогадуватись певний час. Тільки характерні прояви захворювання піддають хворих звертатися за медичною допомогою.

Як виглядає кіста куприка

До основних симптомів куприкової кісти відносять:

 • больові відчуття в області крижово-куприкового з'єднання (дискомфорт і болі посилюються, коли хворий сидить або ходить);
 • утворення гною під шкірою, що супроводжується болем, що пульсує проколюючого характеру;
 • скупчення в тканинах клітинних елементів, крові та лімфи, яке легко визначити при пальпації (легке натиснення провокує болі різного характеру);
 • область крижово-куприкового з'єднання помітно запалюється, спостерігається почервоніння, набряклість;
 • в області розташування кісти можуть вростати волосся в шкіру;
 • виникають загальні ознаки нездужання (підвищена температура, слабкість, головний біль, сонливість, апатія).

В цій ситуації хворий не має самостійно ставити діагноз. Кісту куприкового ходу легко переплутати зі звичайним фурункулом - гнійників, який з'являється під впливом стафілококової інфекції. Гнійник лікують медикаментозно за допомогою антибіотиків, а також призначають лікувальну дієту та інші форми терапії. Такі процедури абсолютно не підходять для лікування кісти куприка без операції. Помилки в самодіагностики приведуть до того, що пацієнт стане приймати непотрібні ліки, які будуть йому шкодити, а про лікування кісти не йтиме й мови.

Фото як виглядає кіста куприку. До/після операції

Зверніть увагу!

Одні лікарі вважвють, що епітеліальна куприкова кіста - це вроджене захворювання, але інші фахівці вважають, що воно обумовлене фізіологічною схильністю організму до вростання волосся. Для підтвердження своїх слів вони використовують статистику, за якою саме молоді люди схильні до цієї хвороби, особливо в пубертатний період.

Тому фінального слова в природі кісти в куприку ще не сказано. Але такий факт не заважає лікарям ефективно рятувати пацієнтів від цієї недуги.

Особливості лікування куприкової кісти

Особливості лікування копчикової кістиЄдине вірне лікування кісти куприка - операція. Її принцип в тому, щоб розкрити гнійне утворення, прочистити тканини, а потім дати рані загоюватися. Фахівці приватної клініки «Медична допомога» проводять такі процедури та допомагають пацієнтам якомога швидше відновитися після.

Тому майте на увазі: намагатися позбутися від захворювання медикаментозно або за допомогою народних способів - це не тільки низько малоефективне заняття, але й небезпечне. Жоден фахівець не дасть позитивного прогнозу, якщо займатися лікуванням кісти куприка без операції.

Оперативне втручання проводиться в клініці в амбулаторному режимі. Висічення кісти куприка робиться декількома способами:

 1. З відкритою раною . Спочатку хірург розкриває нарив, очищає уражені зони від гною, а потім краї свіжої рани пришиває на дно. В такому випадку необхідно більше часу (приблизно 2 місяці), щоб зажила кіста куприка, рецидив виключений. Саме виключення повторної появи захворювання робить цю процедуру популярною, але вона використовується рідко, зазвичай при загостреннях Пілонідальная кісти.
 2. З закритою раною . Після видалення кісти куприка залишається отвір для дренажу. Завдяки цьому пацієнт відновлюється за 2-3 тижні. Такий метод особливо добре зарекомендував себе в боротьбі з рецидивами захворювання.
 3. Операція з видалення кісти куприка за методом Баском. Це комбінована методика, яка має на увазі лікування кісти куприка в напрямку від первинних до вторинних аномальних ходів. У підсумку перші просто вшивають, а в другі встановлюють дренажну систему.
 4. Видалення куприкової кісти методом Карідас. Процедура проходить зі зміщенням області розташування надриву у напрямку серединної лінії сідниць. З досвіду лікарів, такий метод передбачає швидку реабілітацію завдяки швидкого загоєння післяопераційних ран.

Лікування куприкової кісти проходить в амбулаторних умовах. Після виписки пацієнтові потрібно буде регулярно відвідувати лікаря під час реабілітації, щоб він контролював процес відновлення.

Зверніть увагу!

Відмінність свища від кісти куприкаЛікування кісти куприка обов'язково необхідно пацієнту, тому що в іншому випадку його симптоми будуть посилюватися з часом, що призводить до ускладнень. У лікарській практиці поширені такі їх форми:

Якщо вчасно не видалити проблему, вона розростеться до великих масштабів. Тому не затягуйте з походом до лікаря, якщо у вас є підозри на епітеліальний куприковий хід або рецидив кісти куприка.

Під час діагностики захворювання проктолог застосовує:

Підготовка до операції на куприкову кісту передбачає відмову від їжі за добу, видалення волосяного покриву в області крижів і куприка та набір стандартних процедур (УЗД, аналіз крові та ін.).

Реабілітація після ЕКХ-операції

Реабілітація після ЕКХ-операції

Період відновлення після хірургічного втручання залежить від обраної методики операції. Якщо був використаний принцип закритою рани, то пацієнт буде активним вже через 3 тижні, а при відкритій - йому доведеться відновлюватися до 2-х місяців.

Реабілітація після видалення копчикової кісти передбачає ряд обмежень:

 • мінімізація фізичної активності, в тому числі підйому важких предметів;
 • переважне перебування в приміщеннях з кімнатною температурою без різких відхилень в надмірний холод чи спеку;
 • носіння вільного одягу без грубих швів, що не сковує рухів.

Важливо регулярно відвідувати свого лікаря. Фахівці приватної клініки «Медична допомога» проводитимуть огляди, робити перев'язки та контролювати динаміку загоєння рани. Якщо виникне необхідність повторної процедури - наші лікарі оперативно нададуть медичну допомогу. Тому пацієнт в нашій клініці відчуває себе в абсолютній безпеці, навіть коли термін перебування на амбулаторному лікуванні закінчиться.

Досвід лікарів - це ключова частина в успіху операції з видалення копчикової кісти. Вони постійно проводять подібні процедури, знають всі нюанси одужання та реабілітації хворих. Тому пацієнти з комфортом і впевненістю довіряють видалення кісти куприка нашим фахівцям.

А чи потрібно йти до лікаря?

Симптоми запалення копчикової кісти обов'язково передбачають лікування оперативним методом. Так, є способи без операції, але вони не допоможуть повноцінно вилікувати захворювання. Застосовуючи примочки, настоянки, відвари та інші рецепти народної медицини можна послабити симптоми хвороби, але не більше.

Досвідчені фахівці приватної клініки «Медична допомога» підтвердять, що операція з видалення кісти куприка - це найоптимальніший та надійний спосіб лікування. Навіть якщо в даний момент захворювання вас не турбує, але воно у вас точно є, не варто чекати прояву таких симптомів хвороби.

Записуйтесь на консультацію, щоб дізнатися більше про операцію, а також особливості саме вашого випадку. Наші лікарі високої кваліфікації успішно проводять лікування цього та аналогічних захворювань, тому можуть гарантувати повне відновлення протягом короткого часу після хірургічного втручання. Не зволікайте та отримаєте кваліфіковану допомогу лікаря своєчасно!

Про наш проктологічний центр

 • Хірургія одного дня

 • Кваліфіковані доктора

 • Сучасні методи діагностики та лікування

 • Зручне розташування на
  лівому березі

 • Доступні ціни

 • Безкоштовна парковка і Wi-Fi клієнтам

Онлайн запис до проктолога

Наші сторінки на інших сайтах

Наші партнери