Київ, пр-т Миру, 19/18 (Дніпровський район) метро Дарниця
Київ, вул. Митрополита А. Шептицького, 10 метро Лівобережна
  • Пн-Пт: 8:00 - 20:00
  • Субота: 8:30 - 18:00
  • Неділя 9:00 - 17:00
Онлайн консультація лікаря Онлайн консультація
лікаря

Зовнішній геморой

Геморой - надзвичайно поширене захворювання, яке за неофіційною статистикою зустрічається у кожної другої людини на планеті. А ще воно може проявлятися в різних формах, одна з яких - зовнішній гемороїдальний вузол. Інакше хвороба ще називають зовнішнім гемороєм. На противагу внутрішній формі, він локалізується саме зовні і навколо анального кільця. Гемороїдальні вузли з'являються в кавернозних судинних сплетеннях і виглядають як шишки під шкірою.

Лікування зовнішнього геморою засноване на консервативної або оперативної терапії, тому що фактично є проявом цього поширеного захворювання. Але точніше скаже тільки проктолог на прийомі, спираючись на аналізи, анамнез і огляд пацієнта. Лікарі проктологи в Києві займаються діагностикою та лікуванням геморою, і зовнішні гемороїдальні вузли теж в зоні їхньої уваги.

Лікарі проктологи нашої клініки

Симптоми і особливості зовнішнього геморою

Опис зовнішнього геморою має ряд особливостей. Так, гемороїдальні шишки збираються ззовні анального отвору - це найхарактерніша риса захворювання. Тим часом внутрішній геморой передбачає розміщення вузлів на внутрішніх стінках прямої кишки, які можна виявити при пальпації або дослідженнях з медичними інструментами.

Розміри гемороїдальних вузлів бувають різними, але зазвичай вони виникають через розтягування і випинання стінок венозних судин. У підсумку після лікування пацієнт не відчуває ніяких симптомів, але в період загострення можливі рецидиви з відновленням всіх неприємних проявів.

Інша важлива особливість зовнішнього геморою - відсутність виражених кровотеч. Справа в тому, що при такій формі захворювання гемороїдальні вузли покриті шкірою і не так сильно кровоточать, а при внутрішньому геморої шишки випадають і захищені тільки слизовою оболонкою.

Загалом симптоми відрізняються тим, що мають не таку сильну інтенсивність. Але загальні ознаки збігаються з внутрішнім гемороєм:

  • дискомфорт, печіння, свербіж в анальній зоні (ймовірно навіть роздратування на шкірі аж до яскравих проявів);
  • частинки крові після дефекації (проте рясних і навіть середніх кровотеч при зовнішній формі не буває, лише невеликі виділення крові);
  • набряк і запалення гемороїдальних шишок (що часто супроводжується болями різного ступеню);

Як виглядає зовнішній геморой

Опциональний ознака зовнішнього геморою - особливість розташування і характерний зовнішній вигляд гемороїдальних шишок. Вони можуть бути різних розмірів, але завжди еластичні і легко промацуються пацієнтом самостійно.

Ще одна причина, чому не варто ігнорувати симптоми зовнішнього геморою, - небезпека розвитку ускладнень. Наприклад, при виникненні тромбозу гемороїдальних шишки пацієнт страждатиме від сильних болів, які можна зняти тільки знеболюючими препаратами. Тромб виникає через тривале застою крові в довколишніх тканинах, а потім поступово починає розтягувати вузол зсередини. При цьому болі будуть ще більше посилюватися при банальному чханні, кашлі, сидінні і ходьбі. Це супутня хвороба погіршить основну проблему, а значить лікування зовнішнього геморою буде ще складніше. У майбутньому не виключено розвиток парапроктиту, освіти свищів, коли хворому не обійтися без хірургічного втручання.

Як виглядає зовнішній геморой

Зверніть увагу!

На перший погляд у зовнішнього геморою є характерні симптоми, які відрізняють його від внутрішньої форми. Але насправді тільки хороший проктолог може поставити точний діагноз. Він визначить особливості розвитку та інші нюанси захворювання. Так, при внутрішньому геморої відбувається випадання вузлів назовні, а при зовнішньому вони утворюються саме на шкірі навколо ануса.

Саме тому ті хворі, які самостійно визначають свої медичні проблеми і вибирають лікування, сильно ризикують заробити ускладнення. Не можна цілеспрямовано піддавати своє здоров'я такої небезпеки, якщо можна звернутися до фахівців. Лікарі приватної клініки "Медична допомога" щодня стикаються з різними формами захворювань і добре знають, чим загрожує ігнорування своїх проблем. Не будьте в числі хворих з ускладненнями - запишіться на прийом до лікаря, якщо у вас є така необхідність.

Як розвивається зовнішній геморой

В будь-якому випадку, геморой - це прояв варикозного розширення вен, тільки в області анальної області. Основна причина стандартна - застій крові в тканинах, близько розташованих до цієї зони.

В комплексі з неправильним харчуванням, малоактивним способом життя і шкідливими звичками цього захворювання в теорії схильні практично всі люди на планеті. Але є ряд більш конкретних причин, які призводять до розвитку зовнішнього геморою. До них відносяться:

  • проблеми зі стільцем (часті запори);
  • пасивний спосіб життя, відсутність мінімальної фізичної активності;
  • порушення режиму харчування, присутність надмірної кількості смажених, жирних, гострих страв у раціоні;
  • порушення водного балансу і питного режиму;
  • зайва вага, ожиріння, зневоднення;
  • вагітність (погіршує ситуацію прийом оральних контрацептивів до зачаття дитини);
  • порушення гормонального фону (найчастіше трапляється у жінок, але у чоловіків також не виключено).

Але об'єктивно складно знайти єдину причину, чому виникає зовнішній геморой. Лікування і профілактика теж істотно залежать від першопричин, інакше без точної постановки діагнозу вся терапія буде лише усувати симптоми, але ніколи не позбавить від самої хвороби. Тому пацієнти не повинні піддаватися страхам і сумнівам, займатися самодіагностикою і самолікуванням. Колектив досвідчених проктологів приватної клініки "Медична допомога" - це фахівці, які напевно вам допоможуть. Не шукайте самостійних шляхів, тому що лікування зовнішнього геморою повинне бути правильним.

Зверніть увагу!

Лікування зовнішнього геморою у вагітних має характерні особливості. Загальні причини у пацієнтки залишаються ті ж: в її організмі порушується циркуляція крові, а в області таза спостерігається істотний застій. Але найчастіше він виникає на останніх термінах вагітності, коли плід тисне на кишечник і інші органи, провокуючи погану циркуляцію. В силу виношування дитини жінці не можуть призначити всі ті ліки, які показані іншим пацієнтам.

Щоб не ризикувати здоров'ям ненародженої дитини, лікарі особливо ретельно проводять діагностику зовнішнього геморою, лікування та його форм у вагітних пацієнток. Тому майбутні мами особливо уважно повинні стежити за своїм станом і відвідувати лікаря при появі симптомів і для профілактики.

Як виявити зовнішній геморой

Виявити зовнішній геморой відносно нескладно. Досить візуального огляду та пальпації, при яких добре видно і відчутно гемороїдальні шишки. При тому, що промацує вони будуть хворіти сильніше. Але це не означає, що хворий може самостійно провести діагностичні процедури. В такому випадку він ризикує сплутати своє захворювання з внутрішньої його формою або іншими хворобами. На цьому етапі помилки означають невідповідний лікування, яке не допоможе і ймовірно зробить пацієнту гірше.

Додатково проктолог в приватній клініці "Медична допомога" буде використовувати методи інструментальної діагностики, щоб більш точно визначити стадію геморою, виявити ускладнення, якщо вони є. Серед оптимальних досліджень - аноскопія і ректороманоскопія.

Лікування зовнішнього геморою

Лікування зовнішнього геморою Якщо у вас з'явився геморой зовнішній, лікування потрібно в будь-якому випадку . Це не застуда і не нежить, які теоретично можуть пройти самі собою, а значить звернення до лікаря обов'язково. Він призначить відповідний метод або підбере комплекс ефективних засобів.

Всі методи лікування зовнішнього геморою можна розділити на три групи: консервативні, малоінвазивні, хірургічні. Окремо виділяють лікувальну дієту і народну медицини як допоміжні засоби, однак їх не можна віднести до лікарських способам.

1. Консервативна медицина

При лікуванні зовнішнього геморою увазі терапію для поліпшення стану здоров'я хворого. Терапевтичні методи можуть включати медикаментозне лікування, дієту і профілактичні заходи. Серед ліків популярні мазі, гелі, креми, свічки - препарати в зручній формі випуску з великим вмістом діючих речовин.

Особливість консервативних методик в тому, що вони показані тільки на початкових стадіях. Пацієнтам із запущеним гемороєм істотно не допоможуть мазі, гелі та свічки.

Приклади лікування : з медикаментів - ауробін, постеризан, реліф, гепатромбин Г, гепариновая мазь. Препарати відрізняються в залежності від дії і симптомів пацієнта: є ліки з антисептичну, знеболюючу, венотонизирующим та іншими видами дій.

2. Малоінвазивні методи

Це процедури, які мають на увазі мінімальне втручання в організм людини, але досить ефективну дію, щоб вилікувати зовнішній геморой. Найчастіше малоінвазивні методики застосовують в тому випадку, якщо стадія хвороби не сильно запущена, але медикаменти вже не допомагають. Саме тому вони вважаються проміжним варіантом між ліками та операціями.

Приклади лікування: при зовнішній формі геморою використовується 2 ефективні методики. Серед них:

  • Інфрачервона фотокоагуляція - вплив на гемороїдальні вузли за допомогою інфрачервоних променів. Спосіб підходить для лікування перших двох стадій геморою.
  • Лігування внутрішніх гемороїдальних вузлів латексними кільцями - накладення кільця з латексу на судинну ніжку гемороїдального вузла. Швидкий і простий метод, але його не можна проводити при наявності деяких інших захворювань (наприклад, анальна тріщина). При цьому за одну процедуру можна обробити тільки одну гемороїдальних шишку.

Ще одна популярна і дієва малоінвазивна процедура - склеротерапія, - не застосовується, тому що її допустимо призначати тільки хворим з внутрішнім гемороєм.

3. Хірургічні операції

Видалення зовнішнього геморою Хірургічне лікування зовнішнього геморою - це найбільш радикальна форма лікування, яка показана в разі, якщо у хворого останні стадії захворювання або інші форми терапії не принесли ніякого результату. В основі операції - видалення гемороїдальних шишки і згустків крові у венах. Операцію роблять в амбулаторних умовах під анестезією (найчастіше місцевої, але може бути і загальна). Відразу після хірургічного втручання пацієнтові потрібно обмежити свою фізичну активність, дотримуватися принципів лікувальної дієти, приймати спеціальні препарати. Вже через кілька тижнів він повністю відновиться.

Приклади лікування : тромбектомія, гемороїдектомія, дезартерізація.

4. Профілактичні методи при зовнішньому геморої

Окрема категорія лікарських методик - дієта і народна медицина. Їх завдання - в профілактиці і легкої підтримки основного курсу лікування. Так, зміна режиму харчування допоможе нормалізувати стілець, обмінні процеси в організмі, поліпшити кровообіг. Для цього потрібно відмовитися від занадто жирної їжі, фастфуда, кондитерських виробів, консервів, гострих і смажених страв. Не можна пити шкідливі рідини - міцний чай, кава, алкоголь. Варто віддати перевагу фруктам і компотів, горіхів, кисломолочним продуктам, а в способах обробки вибирати варіння, тушкування, приготування на пару, запікання.

Серед народних методів лікування практикують компреси, ванночки, примочки, настої з трав, ягід і овочів. Вони не дадуть значного лікувального ефекту, але в якості допоміжних засобів не завадять. Важливо тільки проконсультуватися зі своїм лікарем щодо ваших варіантів, щоб випадково не отруїтися або не одержати алергічну реакцію на сильнодіючий рослинний компонент.

Запис до лікаря-проктолога

Не думайте, що так просто самостійно вилікувати зовнішній геморой. Лікування може бути складним, тому що буде засновано на результатах досліджень і досвіді проктолога. Тим більше часто фахівець призначає комплекс методів в різній пропорції, а не один єдиний спосіб. Тому запам'ятайте: бажання вилікуватися ніколи не буде поєднуватися з самолікуванням.

Фахівці приватної клініки "Медична допомога" створили спеціалізований проктологічний центр, де пацієнти можуть відчути себе комфортно, а головне - довіритися досвідченим лікарям. Саме це запорука швидкого одужання з мінімальним втручанням в організм. Запишіться на консультацію до проктолога - це буде перший крок до позбавлення від вашої делікатної проблеми. Ми готові допомогти пацієнтам з будь-якою стадією геморою.

Прийом у проктолога допоможе вам більше дізнатися про геморої, його проявах, ускладненнях, а також навчиться проводити профілактичні заходи, щоб уберегтися від цього неприємного захворювання. Якщо у вас є перші ознаки - наші фахівці призначать оптимальне лікування, яке оперативно поставить вас на ноги і поверне до якісної звичного життя!

Вартість лікування зовнішнього геморою

Відгуки про нас

Наші сторінки на інших сайтах

Останні новини