Контакти

+38 (044) 333-87-02 +38 (095) 275-71-77 +38 (067) 312-77-02
Київ, пр-т Миру, 19/18 Маршрут
Режим роботи:
  • Пн-Пт: 7:30 - 20:00
  • Cб: 7:30 - 17:00
  • Нд: 9:00 - 15:00
google карта
Записатись на прийом
UA

Лікування геморою після пологів

Перебіг вагітності в кожному другому випадку супроводжується гемороєм різного ступеня. Хвороба може майже не подавати ознак або навпаки - доставляти майбутній мамі сильні болі і проблеми до, під час і після виношування дитини. У будь-якому разі не можна ігнорувати симптоми, які говорять про геморой. Лікування після пологів передбачає більш великі варіанти, які не підходили жінці в положенні.

Тому вилікувати геморой в післяпологовий період можна і потрібно. Лікарі проктологи приватної клініки "Медична допомога" спеціалізуються на лікуванні геморою різного типу, в тому числі у вагітних і тільки народили мам. Ми докладаємо всіх зусиль, знання і досвід, щоб провести лікування післяпологового геморою швидко, безболісно, ефективно і без майбутніх рецидивів. Тому якщо у вас є відповідні симптоми - зверніться до наших лікарів за кваліфікованою допомогою.

Симптоми післяпологового геморою

Основні ознаки геморою завжди однакові, незалежно від того, скільки років пацієнтці і чи є у неї діти. Тому важливо знати такі поширені симптоми захворювання:

Причини геморою після пологів

Наявність хоча б одного симптому говорить про те, що вам пора записатися на прийом до проктолога для лікування. Навіть перша стадія захворювання може становити загрози для здоров'я і з часом розвинутися в більш серйозні форми або дати ускладнення. А коли захворювання ускладнюється, гемороїдальні вузли випадають назовні, тоді потрібно оперативне лікування і, можливо, операція з їх видалення.

Зверніть увагу!

Розвиток геморою після пологів не є стрімким, а значить перші симптоми можуть з'являтися задовго до проявів захворювання. Якщо встигнути вчасно виявити схильність і ризики, тоді можна обійтися мінімальним лікуванням. Тому фахівці приватної клініки "Медична допомога" рекомендують пацієнтам (особливо молодим мамам після пологів) приходити на планові огляди до проктолога, щоб уникнути захворювання. На консультаціях ви також зможете дізнатися більше про профілактику геморою, щоб уникнути його появи в майбутньому.

Чому з'являється геморой після пологів?

Єдиною причини виникнення такого захворювання немає. Часто геморой розвивається під час вагітності, в інших випадках він виникає через сильні потуг. Але на думку експертів, хвороба в більшості випадків починається саме в період виношування дитини, коли посилюється навантаження на органи і підвищується кров'яний тиск. А процес пологів швидше провокує загострення геморою, ніж його виникнення.

Допоміжний фактор розвитку післяпологового геморою - зміщення внутрішніх органів після пологів. Під тиском плоду і зростаючої матки деякі органи змінили своє положення під час вагітності, а після починають поступово повертатися на свої природні фізіологічні місця. Але такий процес ймовірно стане причиною порушення прохідності кишечника, запорів і інших відхилень, які в підсумку посилюють геморой.

Як вилікувати післяпологовий геморой Коротко причини появи геморою після вагітності можна описати так: ведення нездорового способу життя, в тому числі відсутність вправ для зміцнення здоров'я і неправильне харчування, запори, гормональні збої, висока внутрішньочеревний тиск і прийом оральних контрацептивів до зачаття дитини. Якщо присутній хоч один фактор - розвиток хвороби дуже ймовірно. Так і з'являється післяпологовий геморой. Лікування ускладнюється тим, що у молодої мами з'являється багато невідкладних клопотів, пов'язаних з доглядом за дитиною. Тому не дивно, що багато пацієнток ігнорують свої проблеми, списуючи їх на післяпологове стан.

Але нехтування своїм здоров'ям - це егоїстично по відношенню до малюка і свого майбутнього. Будьте впевнені, що лікування геморою після пологів ускладнюється, якщо не звернутися до фахівця завчасно.

Крім основних причин розвитку хвороби, проктологи виділяють фактори ризику. До них відносять такі причини:

Ще один важливий факт - ризик розвитку геморою після вагітності прямо пропорційний кількості пологів. Чим більше їх було, тим вище ймовірність заробити це захворювання.

Особливості діагностики та лікування геморою в післяпологовий період

Для діагностики геморою після вагітності лікарі використовують всі ті ж методики, що і для інших пацієнтів. В першу чергу фахівець проводить збір відомостей про здоров'я, читає медичну карту, проводить огляд. Потім для уточнення діагнозу призначає дослідження на сучасному обладнанні, наприклад ректороманоскопию, аноскопію або колоноскопію. Така послідовність - найкраща основа для правильної постановки діагнозу.

Фахівці приватної клініки "Медична допомога" використовують ці та інші методи діагностики післяпологового геморою з подальшим його лікуванням і наглядом за пацієнткою. Все швидко, якісно і оперативно. У нашому проктологічному центрі працюють досвідчені лікарі, кваліфікація яких дозволяє їм проводити всі сучасні форми лікування. Серед них:

1. Складання плану харчування

Лікувальна дієта - це основа в терапії, якщо у вас виявили геморой. Саме правильне харчування перешкоджає проблем зі шлунково-кишковим трактом, а саме мінімізує частоту запорів. Важливо вживати здорову їжу з високим вмістом корисних речовин, мінералів і клітковини, пити більше води.

Особливості лікування геморою після пологів

Потрібно вживати більше таких продуктів:

Слід виключити зі свого раціону:

2. Призначення медикаментозного лікування

Медикаменти добре справляються, якщо лікар поставив вам післяродовий геморой. Лікування в основному буде засновано на мазі, свічки і кремах, тому що препарати в такій формі випуску мають локальна дія, а значить не будуть впливати на весь організм жінки (це особливо важливо для мам в період грудного вигодовування).

Ліки бувають різного типу в залежності від принципу дії: - протизапальні, антибактеріальні, гемостатические, антикоагулянти, венотонізуючу, знеболюючі. Так, протизапальні націлені на усунення запалень, а знеболюючі - на зняття больових відчуттів. Але найчастіше всі препарати комплексні і поєднують в собі кілька принципів дії.

В деяких випадках лікар може призначити системні препарати, але все ж він віддасть перевагу місцевим, якщо виникне подібна ситуація.

3. Призначення і проведення операції

Лікування геморою після пологів без операції Якщо стадія геморою досягла піку, тоді консервативне лікування навряд чи допоможе. У такому випадку потрібна операція з видалення гемороїдальних вузлів. Вона показана, якщо у пацієнтки комбінований тип хвороби, сильні кровотечі або коли медикаментозне лікування не показує потрібної ефективності.

Перед операцією пацієнтці призначають повне обстеження організму. Якщо на прийомі у проктолога їй провели діагностику захворювання, то перед хірургічним втручанням доведеться здати ряд інших аналізів. До них відносять загальний аналіз крові і сечі, аналіз показників згортання крові, тест на ВІЛ, гепатити, реакцію Вассермана, ЕКГ, УЗД, флюорографію. Пацієнтам приватної клініки "Медична допомога" не варто турбуватися, тому що вони зможуть все це зробити в одному місці без черг і очікувань.

Після точної діагностики хірург вибере відповідний тип і методику проведення операції. Процедура проходить під місцевою або загальною анестезією, тому не доставляє пацієнтові дискомфорт. Реабілітація часто триває кілька тижнів, але більш точні терміни зможе сказати проктолог. На консультації він також дасть рекомендації по відновленню після операції, в тому числі розповість про вправи і особливості післяопераційного режиму.

Часто один метод лікування післяпологового геморою не практикується. Досвідчений проктолог в Києві скаже вам, що всі способи хороші тільки в комплексі, тому важливо знайти баланс з дієтою, лікуванням і, якщо стадія геморою запущена, оперативним втручанням.

Запис до лікаря-проктолога

Перші ознаки геморою можуть бути зовсім непомітними, тому варто консультуватися з фахівцем навіть без вагомих на те причин. Планові огляди і комплекс профілактичних заходів допоможе пацієнтці швидше і легше перенести лікування геморою після пологів. Для цього у фахівців приватної клініки "Медична допомога" відкрито запис на зручні дні і час, коли ви можете прийти на обстеження або консультацію.

Наш досвід і робота з сучасним медичним обладнанням допоможе правильно поставити діагноз і оперативно вилікувати захворювання. Проводимо всі процедури з комфортом і відповідальністю, тому до нас часто приходять жінки після пологів. Якщо ви страждаєте від геморою або підозрюєте перші його симптоми, зверніться до нас. Запис на прийом здійснюється за телефоном і на сайті. Не зволікайте і отримаєте кваліфіковану допомогу проктолога своєчасно!

Онлайн запис до Проктолога

Наші партнери