Кол центр працює:
Пн-сб: 9:00-18:00 Неділя: 9:00-15:00
Режим роботи:
 • Пн-Пт: 8:00 - 20:00
 • Cб: 9:00 - 17:00
 • Нд: 9:00 - 17:00
Київ, пр-т Миру, 19/18 (Дніпровський район) Дарниця
Маршрут
Записатись на прийом

Геморой після пологів: від А до Я

Лікування геморою після пологів в нашій клініці поетапне:

Вилікувати геморой в післяпологовий період можна і потрібно. Наш проктологічний центр в Києві спеціалізується на лікуванні геморою різного ступеня.

Лікарі проктологи нашої клініки

Симптоми післяпологового геморою

Основні ознаки геморою завжди однакові, незалежно від того, скільки років пацієнтці та чи є у неї діти. При геморої неможливо повноцінно насолодитися материнством, оскільки проблеми заднього проходу не дають зосередитися на турботі про малюка. Ознаки та симптоми захворювання:

Симптоми післяпологового геморою

 • дискомфортні відчуття в області ануса. Це можуть бути свербіж, печіння, відчуття неповного випорожнення кишечника або легкі болі. Неприємні відчуття часто посилюються під час сидіння, ходьби або акті дефекації. Це загальні симптоми, але вони є приводом у молодої мами для консультації у проктолога.
 • збільшені гемороїдальні вузли. Ці судинні сплетіння в шкірі прямої кишки знаходяться навколо анального отвору і можуть бути внутрішніми або зовнішніми (відповідно геморой буває двох видів). Тому не завжди жінка самостійно може помітити їх збільшення. Але коли гемороїдальні вузли починають випадати, це говорить про III або навіть IV стадії захворювання.
 • кровотеча в області ануса. Поширений симптом. Виникає через переповненість гемороїдальних вен, анальні тріщини або механічні пошкодження. Кровотеча частіше проявляється у вигляді згустків в калових масах або як бризки при дефекації. Важливо: цей симптом точно відображає стадію захворювання. Він може проявлятися і на початкових, і на останніх етапах розвитку післяпологового геморою.

Молодій мамі обов'язково потрібно прийти до проктолога для лікування. Краще починати лікувати геморой у проктолога відразу після пологів. Самолікування завжди призводить до подальшого загострення і ускладнення ситуації. Коли захворювання погіршується, гемороїдальні вузли випадають назовні, оперативне лікування - єдиний спосіб уникнути рецидивів і постійного фізичного та психологічного дискомфорту. Пологи практично завжди погіршують наявну проблему у жінок.

Зверніть увагу!

Розвиток геморою після пологів не є стрімким, а це означає, що перші симптоми можуть з'являтися задовго до проявів захворювання. Якщо встигнути вчасно виявити схильність і ризики, тоді можна обійтися консервативним лікуванням. Тому фахівці приватної клініки «Медична допомога» рекомендують пацієнтам (особливо молодим матусям після пологів) приходити на планові огляди до проктолога, щоб уникнути захворювання. Навіть якщо ви не виявляєте у себе гемороїдальних вузлів, але є неприємні відчуття в районі заднього проходу - це серйозний привід звернутися до лікаря. Лікування геморою під час вагітності дозволяє мінімізувати його прогресування та ускладнення під час пологів.

Чому з'являється геморой після пологів?

Геморой не виникає на тлі якоїсь однієї причини. Часто він розвивається під час вагітності, в інших випадках він виникає через сильні потуги. Але в більшості випадків хвороба починається саме в період виношування дитини. Вагітність посилює навантаження на органи та підвищується кров'яний тиск. Сам же процес пологів швидше провокує загострення геморою, ніж його виникнення. Тому геморой після пологів - це частіше результат не виявленої вчасно проблеми.

Ще один фактор розвитку післяпологового геморою - зміщення внутрішніх органів після пологів. Під тиском плоду і зростаючої матки деякі органи змінили своє положення під час вагітності, а після починають поступово повертатися на свої природні фізіологічні місця. Але такий процес швидше стане причиною порушення прохідності кишечника, закрепів і інших відхилень, які в підсумку посилюють геморой.

Чому з'являється геморой після пологів

Стисло причини появи геморою після вагітності можна описати так: ведення нездорового способу життя, в тому числі відсутність вправ для зміцнення здоров'я і неправильне харчування, запори, гормональні збої, високий внутрішньочеревний тиск і прийом оральних контрацептивів до зачаття дитини. Якщо присутній хоч один фактор - розвиток хвороби дуже ймовірний. Якщо жінка має кількох дітей та невирішену раніше проблему, то збільшується ризик ускладнень при геморої та позбутися його стає складніше. Так з'являється післяпологовий геморой: первинний або ускладнений. Лікування ускладняється тим, що у молодої мами з'являється багато невідкладних клопотів, пов'язаних з доглядом за дитиною. Тому не дивно, що багато пацієнток ігнорують свої проблеми, списуючи їх на післяпологовий стан.

Але нехтування своїм здоров'ям - це егоїстично по відношенню до малюка та свого майбутнього. Лікування геморою після пологів ускладняється, якщо не звернутися до фахівця завчасно.

Крім основних причин розвитку хвороби, проктологи виділяють фактори ризику. До них відносять такі причини:

 • генетична схильність до варикозного розширення вен;
 • слабкий тонус судин;
 • малорухливий спосіб життя, відсутність мінімальних фізичних навантажень, сидяча робота;
 • часті порушення стільця, а саме запори;
 • ожиріння різного ступеня;
 • ускладнення під час вагітності;
 • практика анального сексу.

Ще один важливий факт - ризик розвитку геморою після вагітності прямо пропорційний кількості пологів. Чим більше їх було, тим вище ймовірність заробити це захворювання. Як лікувати залежить від багатьох факторів, які будуть відомі на очному огляді.

Особливості діагностики та лікування геморою в післяпологовий період

Лікування геморою призначається з урахуванням післяпологових ускладнень, якщо такі були, давності терміну після пологів, і чи знаходиться дитина на грудному вигодовуванні.

Для діагностики геморою після вагітності лікарі використовують всі ті ж методики, що і для інших пацієнтів. В першу чергу фахівець проводить збір відомостей про здоров'я, читає медичну карту, проводить огляд. Потім для уточнення діагнозу призначає дослідження на сучасному обладнанні, наприклад ректороманоскопию, аноскопію або колоноскопію. Така послідовність - найкраща основа для правильної постановки діагнозу. Помітити гемороїдальні вузли може також досвідчений лікар гінеколог.

Фахівці приватної клініки «Медична допомога» використовують ці та інші методи діагностики післяпологового геморою у жінок з подальшим його лікуванням і наглядом за пацієнткою. У нашому проктологічному центрі працюють досвідчені лікарі, кваліфікація яких дозволяє їм проводити всі сучасні форми лікування. Серед них:

1. Складання плану харчування

Лікувальна дієта - це основа в терапії, якщо у вас виявили геморой. Саме правильне харчування перешкоджає проблемам зі шлунково-кишковим трактом, а саме мінімізує частоту запорів. Важливо вживати здорову їжу з високим вмістом корисних речовин, мінералів і клітковини, пити більше води.

Потрібно вживати більше таких продуктів:

 • цільнозерновий хліб або дієтичні хлібці;
 • овочі, фрукти, злаки;
 • м'ясо і риба нежирних сортів;
 • сухофрукти.

Слід виключити зі свого раціону:

 • солодку випічку та кондитерські вироби;
 • макаронні вироби (крім продуктів з твердих сортів пшениці);
 • гостру, солону, смажену, копчену їжу;
 • фастфуд, консерви та газовані напої;
 • кріплячі продукти (наприклад, рис, манна каша);
 • продукти з високим вмістом крохмалю (картопля, квасоля, гречка, кукурудза);
 • сіль, перець та інші спеції;
 • міцні чай та каву;
 • алкогольні напої.

2. Призначення медикаментозного лікування

При діагнозі післяпологовий геморой, лікування найчастіше буває консервативним, медикаментозним. Також застосовуються зовнішні засоби: мазі, свічки і крему. Препарати в такій формі випуску мають локальну дію, а значить не будуть впливати на весь організм жінки (це особливо важливо для мам в період грудного вигодовування). Лікування геморою при ГВ потрібно обов'язково обговорити з проктологом, щоб виключити негативний вплив компонентів препаратів на молоко матері.

При цьому лікування зовнішнього геморою, що не ускладнений тромбозом, проходить досить швидко і не забирає багато часу у молодої матусі.

Ліки бувають різного типу в залежності від принципу дії: - протизапальні, антибактеріальні, гемостатические, антикоагулянти, венотонізуючі, знеболюючі. Так, протизапальні націлені на усунення запалень, а знеболюючі - на зняття больових відчуттів. Але найчастіше всі препарати комплексні та поєднують в собі кілька принципів дії.

У деяких випадках лікар може призначити системні препарати. Призначаються медикаменти з урахуванням індивідуальних особливостей молодої мами.

3. Призначення та проведення операції

Призначення та проведення операції

Якщо стадія геморою досягла піку, тоді консервативне лікування не допоможе. Необхідна операція з видалення гемороїдальних вузлів. Вона показана, якщо у пацієнтки комбінований тип хвороби, сильні кровотечі або, коли медикаментозне лікування неефективне.

Перед операцією пацієнтці призначають повне обстеження організму. Перед хірургічним втручанням потрібно здати ряд аналізів та досліджень. До них відносять:

 • загальний аналіз крові та сечі,
 • аналіз показників згортання крові,
 • тест на ВІЛ,
 • тест на гепатити,
 • реакцію Вассермана,
 • ЕКГ,
 • УЗД,
 • флюорографію.

Після точної діагностики хірург вибере відповідний тип і методику проведення операції: лігування латексними кільцями або радіохвильовим методом. Процедура проходить під місцевою або загальною анестезією, тому не доставляє пацієнтці дискомфорту. Реабілітація часто триває кілька тижнів. На консультації проктолог дасть рекомендації щодо відновлення після операції, в тому числі розповість про вправи та особливості післяопераційного режиму.

Найчастіше єдиний метод лікування післяпологового геморою не практикується. Досвідчений проктолог скаже вам, що всі способи є добрі лише в комплексі, тому важливо знайти баланс з профілактикою, дієтою, лікуванням і, якщо стадія геморою запущена, оперативним втручанням.

Вартість видалення геморою після пологів

Переваги нашої клініки

 • Хірургія одного дня

 • Кваліфіковані доктора

 • Сучасні методи діагностики та лікування

 • Зручне розташування на
  лівому березі

 • Доступні ціни

 • Безкоштовна парковка і Wi-Fi клієнтам

Онлайн Запис на прийом

Наші сторінки на інших сайтах

Наші партнери