Кол центр працює:
Пн-сб: 9:00-18:00 Неділя: 9:00-15:00
Режим роботи:
 • Пн-Пт: 8:00 - 20:00
 • Cб: 9:00 - 17:00
 • Нд: 9:00 - 17:00
Київ, пр-т Миру, 19/18 (Дніпровський район) Дарниця
Маршрут
Записатись на прийом

Лікування анальної тріщини

Коли у пацієнта порушується цілісність слизової оболонки прямої кишки, лікарі говорять про анальні тріщини. Це поширене захворювання в проктології: на нього припадає приблизно 15%.

Вартість видалення анальної тріщини

Лікарі проктологи нашої клініки

Симптоми анальної тріщини. Передумови до лікування/видалення

Серед чинників розвитку хвороби – малорухливий спосіб життя, генетична чи анатомічна схильність, супутні патології, але основна причина – це спазм внутрішнього сфінктера прямої кишки. В результаті утворюється поздовжній дефект, а через порушення кровопостачання області ануса рана тривалий час не загоюється.

До головних симптомів анальних тріщин відносять болі при дефекації і кровотечі. На основі їх характеру та інтенсивності можна говорити про стадії захворювання – гострої або хронічної.

Лікування анальної тріщини – лікарі нашої клініки прагнуть позбавити пацієнта від тріщини заднього проходу консервативним способом. Консервативне лікування показано при гострій формі, при невеликій первинній тріщині, викликаної механічним пошкодженням. Такі тріщини проявляються несподівано і характеризується сильними болями, але швидко гояться і рідко виникають повторно. В такому випадку відбувається огляд анального отвору лікарем для оцінки можливості безопераційного лікування. При сприятливому прогнозі, призначаються знеболюючі для зняття спазму і регенеруючі препарати, також мазі для місцевого використання. Призначається дієта для нормалізації випорожнення. При дотриманні приписів лікаря загоєння тканини відбувається протягом 2-3 тижнів.

Видалення/висічення тріщини заднього проходу – є стандартом лікування захворювання. Оперативне лікування застосовується при хронічній формі анальної тріщини, коли тканини заднього проходу не гояться самостійно протягом трьох та більше місяців. А також якщо в історії хвороби пацієнта є рецидиви захворювання. В такому випадку висічення анальної тріщини-єдине можливе лікування з гарантованим результатом. Таке лікування в нашій клініці проходить за 1 годину. Використання радіохвильового ножа є найсучаснішим методом з мінімальною кількістю протипоказань і можливістю через годину після оперативного втручання відправитися додому.

Якщо тріщини прямої кишки розвиваються паралельно або на тлі геморою, тоді у пацієнта будуть змішані симптоми. До основних ознак догадуються збільшення гемороїдальних вузлів, запалення, набряклість. У підсумку всі ці симптоми анальної тріщини призводять до звернення до проктолога і консультації на тему її видалення.

У групі ризику захворювання – маленькі діти (в тому числі немовлята), літні люди, пацієнти з порушеннями випорожнення або іншими суміжними патологіями (виразка шлунку, хвороба Крона та ін.), вагітні жінки, пари, практикуючі неприродні форми сексу.

Як виглядає анальна тріщинаЧому так важливо оперативне висічення анальної тріщини? Може здатися, що це захворювання несерйозне, тому що іноді доставляє лише легкий біль та дискомфорт. В такому випадку хворі швидше будуть ігнорувати проктолога, ніж запишуться на прийом. Вони побоюються, що їх делікатна проблема викличе сорому або незручності на прийомі, тому нехтують своїм здоров'ям. А насправді наслідки анальної тріщини, яку вчасно не вилікували, можуть бути небезпечними.

До них відносять:

 • часті і рясні кровотечі, які здатні привести до анемії;
 • проктити і проктосигмоїдити;
 • гострі або хронічні парапроктити;
 • свищ прямої кишки.

Тому не залишайте анальну тріщину без контролю – зверніться до фахівців. Вони призначать ефективне лікування вашого захворювання, а за необхідності проведуть операцію з висічення. Все проходить швидко, безболісно, надійно і в найкомфортніших умовах для нетривалої реабілітації після хірургічного втручання.

Зверніть увагу!

Самодіагностика – небезпечне заняття в будь-яких медичних питаннях. Але якщо мова йде про анальні тріщини, то хворий може сплутати їх з гемороєм. В реальності це абсолютно різні захворювання. Хоча у них частково схожа симптоматика, але протікання й лікування відрізняються. Коротко:

 • Геморой – це захворювання судин прямої кишки, при якому збільшуються і можуть випадати гемороїдальні вузли.
 • Анальна тріщина – це поздовжній надрив слизової оболонки анального проходу.

Таким образом, анальная трещина отличается от геморроя, но выявить это наверняка сможет только квалифицированный проктолог на приёме.

Особливості лікування анальних тріщин

Для гострої фази це може бути:

Як видаляють анальну тріщину

 1. Лікувальне харчування. Спеціальна дієта, яка виключає шкідливі продукти, що дратують кишечник, допоможе мінімізувати симптоми. Це повна відмова від копченостей, алкоголю, спецій, маринадів. У раціоні повинні переважати злаки та овочі, в яких міститься велика кількість клітковини.
 2. Проносні засоби або клізми. Ці методи потрібні для полегшення процесу дефекації і перешкоджання утворенню нових тріщин.
 3. Спазмолітичні препарати. Їх завдання – усунути спазми сфінктера.
 4. Загоюють і знеболюючі свічки. Така форма ліків оптимально підходить для лікування анальних тріщин, тому що препарат швидко надходить в уражені ділянки. Свічки допомагають полегшити болісні відчуття і прискорити регенераційні процеси.

Головне в лікуванні гострої стадії – використовувати комплекс методів. Саме тоді пацієнт зможе швидко одужати без операції.

Зверніть увагу!

Проктолог може призначити операцію по висічення анальної тріщини навіть тим пацієнтам, у яких не хронічна, а гостра форма захворювання. Таке може статися, якщо комбіноване лікування на основі лікувальної дієти, медикаментів і проносних засобів не працює. Часто, якщо терапія не допомагає протягом 2-х тижнів, лікар швидше за все перегляне підібрану програму на користь операції з висічення анальної тріщини.

Як проходить операція з видалення анальної тріщини

Операції передує повне обстеження пацієнта. Воно включає в себе візуальний огляд у проктолога, пальпацію області ануса і прямої кишки, а також ректороманоскопію (візуальний огляд за допомогою освітлювального приладу, пристрою, що подає повітря) і аноскопию (дослідження прямої кишки за допомогою спеціальної металевої трубки). Крім цих процедур перед операцією також проводять стандартні дослідження. Це аналіз крові і сечі, аналіз на ВІЛ, на сифіліс, флюорографію, ЕКГ та інші медичні дослідження. Наприклад, колоноскопію, УЗД органів черевної порожнини, іригоскопію та ін. На цьому етапі лікар також визначає, якщо у пацієнта будь-які протипоказання до операції на анальну тріщину. До найпоширеніших відносять:

 • гострі запалення прямої кишки;
 • низький рівень тромбоцитів і погане згортання крові;
 • інфекції в організмі;
 • онкологічні захворювання;
 • хронічні захворювання на стадії загострення;
 • алергія на певні препарати.

Операція з видалення анальної тріщини

Сама операція з видалення анальної тріщини в нашій клініці проходить під місцевою анестезією. За три дні до хірургічного втручання пацієнт починає дотримуватися спеціальної дієти, яка націлена на мінімізацію газоутворення в кишківнику. В цей період не можна вживати алкоголь, копчену, смажену, гостру їжу, а також сирі овочі та фрукти, бобові, хліб. Повний список рекомендацій пацієнт отримує на консультації у лікаря-проктолога. Безпосередньо перед операцією з видалення анальної тріщини зону операційного втручання потрібно поголити, а пацієнту поставити очисну клізму. В день процедури хворому не рекомендується вживати їжу.

Після операції можливі ускладнення, але тільки в тому випадку, якщо пацієнт не дотримується рекомендацій лікаря. Наприклад, займається фізичною працею в перший місяць після процедури, не дотримується особистої гігієни та ін. Тому важливо проходити реабілітацію під наглядом досвідчених фахівців.

Відновлення після видалення анальної тріщини

Особливості відновлення після висічення анальної тріщиниперші дві доби після операції пацієнту не можна вставати з ліжка. Анальна тріщина після операції буде боліти, тому лікарі завжди призначають післяопераційне знеболювання. Це нормально і не повинно лякати пацієнта. Щодня знадобиться перев'язка з використанням знеболюючих, протизапальних та інших мазей. Харчування має проходити по лікувальній дієті, а на третій день можна поступово включати в раціон звичні продукти.

Після дефекації необхідно приймати душ, оскільки використання туалетного паперу небажано через подразнення області ануса. Медичний персонал приватної клініки «Медична допомога» ретельно стежить за пацієнтом, щоб вчасно надати йому допомогу. Наприклад, при затримці випорожнення важливо прийняти проносне або поставити клізму, щоб не провокувати застій крові в області прямої кишки і нові розриви.

Вся реабілітація після операції з видалення анальної тріщини відбувається в амбулаторному режимі. Через 10 днів пацієнта зазвичай вже нічого не турбує, але повністю відновлення відбувається через місяць.

Переваги нашої клініки

 • Хірургія одного дня

 • Кваліфіковані доктора

 • Сучасні методи діагностики та лікування

 • Зручне розташування на
  лівому березі

 • Доступні ціни

 • Безкоштовна парковка і Wi-Fi клієнтам

Онлайн запис до Проктолога

Інші захворювання, які лікують наші проктологи

Наші сторінки на інших сайтах

Наші партнери