Контакти

+38 (044) 333-87-02 +38 (095) 275-71-77 +38 (067) 312-77-02
Київ, пр-т Миру, 19/18 Маршрут

Дарницька (Ленінградська)
площа

Режим роботи:
 • Пн-Пт: 7:30 - 20:00
 • Cб: 7:30 - 17:00
 • Нд: 9:00 - 15:00
google карта
Записатись на прийом
UA

Лікування анальних тріщин (прямої кишки)

Коли у пацієнта порушується цілісність слизової оболонки прямої кишки, лікарі кажуть про анальні тріщини. Це поширене захворювання в проктології: на нього припадає приблизно 15%. У хворого з'являється багато неприємних симптомів, які порушують його щоденне життя, тому оперативне лікування анальної тріщини затребуване.

Запам'ятайте: якщо у вас виявилася анальна тріщина, операція буде кращим рішенням. Хоча часто патологія піддається консервативному лікуванню, але тільки лікар може визначити кращу форму медичного рішення. Фахівці приватної клініки "Медична допомога" проводять такі процедури, а також попередню діагностику і консультації, щоб допомогти пацієнтам якомога швидше відновитися після хвороби.

Наші лікарі

Передумови до видалення анальної тріщини

Серед чинників розвитку хвороби - малорухливий спосіб життя, генетична або анатомічна схильність, супутні патології, але основна причина - це спазм внутрішнього сфінктера прямої кишки. В результаті утворюється поздовжній дефект, а через порушення кровопостачання області ануса рана тривалий час не загоюється.

До головних симптомів анальних тріщин відносять болю при дефекації і кровотечі. На основі їх характеру і інтенсивності можна говорити про стадії захворювання - гострої або хронічної. Перший варіант проявляється несподівано і характеризується сильними болями, але такі надриви швидко заживають і рідко виникають повторно. Проблема хронічних стадій - часті рецидиви. Саме тому операція з видалення анальної тріщини в такій формі хвороби більш ефективна, ніж консервативне лікування медикаментами.

Якщо тріщини прямої кишки розвиваються паралельно або на тлі геморою, тоді у пацієнта будуть змішані симптоми. До основних ознак додадуться збільшення гемороїдальних вузлів, запалення, набряклість. У підсумку всі ці симптоми анальної тріщини призводять до звернення до проктолога і консультації на тему її висічення.

В групі ризику захворювання - маленькі діти (в тому числі немовлята), літні люди, пацієнти з порушеннями стільця або іншими суміжними патологіями (виразка шлунка, хвороба Крона та ін.), вагітні жінки, пари, які практикують неприродні форми сексу.

Як виглядає анальна тріщина Чому так важливо оперативне висічення анальної тріщини? Може здатися, що це захворювання несерйозне, бо іноді доставляє тільки легкі болі і дискомфорт. В такому випадку хворі швидше будуть ігнорувати, ніж запишуться на прийом у проктолога. Вони побоюються, що їх делікатна проблема викличе утруднення або незручності на прийомі, тому жертвують своїм здоров'ям. А насправді наслідки анальної тріщини, яку вчасно не вилікували, можуть бути небезпечними.

До них відносять:

Тому не залишайте анальну тріщину без контролю - зверніться до фахівців. Вони призначать ефективне лікування вашого захворювання, а в разі потреби проведуть операцію по видаленню. Все проходить оперативно, безболісно, надійно і в найкомфортніших умовах для реабілітації після хірургічного втручання.

Зверніть увагу!

Самодиагностика - небезпечне заняття в будь-яких медичних питаннях. Але якщо мова йде про анальних тріщинах, то хворий може сплутати їх з гемороєм. На ділі ж це зовсім різні захворювання. Хоча у них частково схожа симптоматика, але перебіг і лікування різняться. Коротко:

Таким чином, анальна тріщина відрізняється від геморою, але виявити це напевно зможе тільки кваліфікований проктолог на прийомі.

Особливості лікування анальних тріщин

Перед призначенням лікування анальних тріщин пацієнту потрібно пройти діагностику. На основі результатів аналізів проктолог визначить форму захворювання і, відповідно, оптимальне рішення. Для гострої фази це може бути:

Як видаляють анальну тріщину

 1. Лікувальне харчування . Спеціальна дієта, яка виключає шкідливі і дратівливі кишечник продукти, допоможе мінімізувати симптоми. Вона має на увазі повну відмову від копченостей, алкоголю, спецій, маринадів. У раціоні повинні переважати злаки і овочі, в яких міститься велика кількість клітковини.
 2. Проносні засоби або клізми . Ці методи потрібні для полегшення процесу дефекації і перешкоджання розвитку нових тріщин.
 3. Спазмолитические препарати . Їх завдання - усунути спазми сфінктера
 4. Загоювальні і знеболюючі свічки . Така форма ліків оптимально підходить для лікування анальних тріщин, тому що препарат швидко надходить в уражені ділянки. Свічки допомагають полегшити больові відчуття і прискорити регенераційні процеси.

Головне в лікуванні гострої стадії - використовувати комплекс методів. Саме тоді пацієнт зможе швидко одужати без операції. Але коли йде мова про хронічну форму, тоді показано виключно хірургічне лікування анальної тріщини.

Зверніть увагу!

Проктолог може призначити операцію по видаленню анальної тріщини навіть тим пацієнтам, у яких не хронічна, а гостра форма захворювання. Таке може статися, якщо комбіноване лікування на основі лікувальної дієти, медикаментів і проносних засобів не працює. Найчастіше якщо терапія не допомагає протягом 2-х тижнів, лікар швидше за все перегляне підібрану програму на користь операції по видаленню анальної тріщини.

Як проходить операція з видалення анальної тріщини

Операції передує повне обстеження пацієнта. Воно включає в себе візуальний огляд у проктолога, пальпацію області ануса і прямої кишки, а також ректороманоскопию (візуальний огляд за допомогою освітлювального приладу і пристрою, який подає повітря) і аноскопію (дослідження прямої кишки за допомогою спеціальної металевої трубки). Крім цих процедур перед операцією також проводять стандартні дослідження. Це аналіз крові і сечі, аналіз на ВІЛ, на сифіліс, флюорографію, ЕКГ та інші медичні дослідження. Наприклад, колоноскопію, УЗД органів черевної порожнини, ирригоскопию та ін. На цьому етапі лікар також визначає, чи є у пацієнта будь-які протипоказання до операції на анальну тріщину. До найпоширенішим відносять:

 • гострі запалення прямої кишки;
 • низький рівень тромбоцитів і погана згортання крові;
 • інфекції в організмі;
 • онкологічні захворювання;
 • хронічні захворювання на стадії загострення;
 • алергія на певні препарати.

Операція з видалення анальної тріщини

Сама операція по видаленню анальної тріщини проходить під місцевою, епідуральної або загальною анестезією. За три дні до хірургічного втручання пацієнт починає дотримуватися спеціальної дієти, яка націлена на мінімізацію газоутворення в кишечнику. У цей період не можна вживати алкоголь, копчену, смажену, гостру їжу, а також сирі овочі і фрукти, бобові, хліб. Повний список рекомендацій пацієнт отримує на консультації у лікаря-проктолога. Безпосередньо перед операцією з видалення анальної тріщини область операційного втручання потрібно поголити, а пацієнту - поставити очисну клізму. В день процедури хворому не рекомендується вживати їжу.

У сучасній медицині практикуються різні методики по видаленню анальних тріщин. Процедура може проходити без ушивання рани, з накладенням швів, використовуватися сфинктеротомия або комбінований метод. Однією з найбільш затребуваних вважається операція з бічної відкритою або закритою сфінктеротомією. Під час процедури відбувається розсічення сфінктера в декількох напрямках, потім виконується розсічення слизової оболонки ануса до зубчастої лінії. В кінці процедура має на увазі накладення хірургічних швів.

Після операції можливі ускладнення, але тільки в тому випадку, якщо пацієнт не дотримується рекомендацій лікаря. Наприклад, займається фізичною працею в перший місяць після процедури, не дотримується особисту гігієну та ін. Тому важливо проходити реабілітацію під наглядом досвідчених фахівців.

Відновлення після видалення анальної тріщини

Особливості відновлення після висічення анальної тріщини У перші дві доби після операції пацієнтові не можна вставати з ліжка. Анальна тріщина після операції буде хворіти, тому лікарі завжди призначають післяопераційне знеболювання. Це нормально і не повинно лякати пацієнта. Щодня знадобиться перев'язка з використанням знеболюючих, протизапальних та інших мазей. Харчування має проходити по лікувальній дієті, а на третій день можна поступово включати в раціон звичні продукти.

Після дефекації необхідно приймати душ, оскільки використання туалетного паперу небажано через роздратування області ануса. Медичний персонал приватної клініки "Медична допомога" ретельно стежить за пацієнтом, щоб вчасно надати йому допомогу. Наприклад, при затримці стільця важливо прийняти проносне або поставити клізму, щоб не провокувати застій крові в області прямої кишки і нові розриви.

Вся реабілітація після операція з видалення анальної тріщини відбувається в амбулаторному режимі. Через 10 днів пацієнта виписують, але повністю він відновиться через місяць.

Ціни

Переваги нашої клініки

 • Доступные цены

  Стоимость приема любого специалиста в нашем центре стоит всего 300 грн. Это одна из самых низких цен на медицинские услуги в Киеве.

 • Квалифицированные доктора

  Средний стаж работы каждого нашего врача - 16,5 лет. Наши врачи постоянно совершенствуются и получают дополнительное образование.

 • Современные методы диагностики и лечения

  Политика нашего медицинского центра - предоставление качественных услуг, которые прошли отбор по европейским стандартам лечения.

 • Хирургия одного дня

  Безболезненные и бескровные операции на современном оборудовании, которые возможно провести в день обращения пациента.

 • Удобства

  На территории клиники есть просторная парковка, где Вы можете оставить свой автомобиль. Также, для наших клиентов у нас работает бесплатный Wi-Fi.

 • Расположение

  Наша клиника находится на Левом Берегу г. Киева и обслуживает все основные микрорайоны Днепровского района: Воскресенка, Русановка, Березняки. Ждем Вас на консультацию!

Онлайн запис до Проктолога

Інші захворювання, які лікують наші проктологи

Наші партнери