Контакти

+38 (044) 333-87-02 +38 (095) 275-71-77 +38 (067) 312-77-02
Київ, пр-т Миру, 19/18 Маршрут

(Дніпровський район)

Режим роботи:
 • Пн-Пт: 7:30 - 20:00
 • Cб: 7:30 - 17:00
 • Нд: 9:00 - 15:00
google карта
Записатись на прийом
UA

Парапроктит: види, симптоми і ефективне лікування хвороби

Захворювання прямої кишки небезпечні тим, що на початкових стадіях їх непросто діагностувати, а також одна хвороба може спровокувати суміжні. Наприклад, геморой часто супроводжується парапроктитом - запаленням і нагноєнням тканин, що оточують пряму кишку.

Хвороба парапроктит також відома як свищ прямої кишки. Для її лікування потрібно звернутися до лікарів, щоб вони спершу визначили тип захворювання (гострий або хронічний), а після змогли підібрати ефективний комплекс засобів. Фахівці приватної клініки «Медична допомога» спеціалізуються в проктології та інших галузях медицини, тому зможуть швидко і безболісно вилікувати хронічний або гострий парапроктит.

Наші лікарі

Симптоми парапроктита

Дуже часто симптоми парапроктиту виникають несподівано. У хворого різко підвищується температура тіла, починає боліти область промежини або м'язи сідниць, може бути озноб. Небезпека в тому, симптоми парапроктиту часто плутають з іншими захворюваннями або зовсім ігнорують. Запам'ятайте: краще перестрахуватися і обстежитися, ніж зіткнутися з наслідками і ускладненнями.

Прояви захворювання залежать від форми його розвитку - гострої або хронічної. Особливість гострої - її раптовість, а хронічний парапроктит вважають рецидивом, якщо в першому випадку хвороба недолікували.

Основные симптомы парапроктита

До симптомів гострого парапроктиту відносять:

 • місцеве запалення тканин;
 • поява гнійників, генетично;
 • локальні болі;
 • набряк тканин.

Серед симптомів хронічного парапроктиту виділяють ту ж симптоматику, однак запалення, болю, набряклість будуть слабкіше, а гнійників - менше. При цьому може розвиватися параректальної свищ, а значить новим симптомом будуть виділення в область промежини сукровиця або гною.

Чому виникають симптоми гострого або хронічного парапроктиту?

Почему возникает парапроктит

Збудники парапроктита - це кишкова паличка, стрептококи, стафілококи. Такі захворювання вважаються класичними в противагу специфічним - ті, що викликані на туберкульоз, клостридії, актиномикозом і іншими інфекціями. На частку специфічних збудників парапроктита доводиться не більше 1-2% від усіх випадків. Частими причинами цього захворювання також можуть бути травми анального каналу і недотримання особистої гігієни. Але трапляється так, що хвороба виникає без конкретної причини. Саме тому лікарі рекомендують проходити планові огляди у проктолога. В нашій приватній клініці «Медична допомога» працюють професійні лікарі з великим досвідом, тому знають, як допомогти хворому або здоровому людині, яка цікавиться профілактикою.

Як розвивається хвороба парапроктит? Інфекція проникає в тканини через протоки залоз в зоні заднього проходу. Поступово запалення поширюється, з'являється гнійний нарив. Після його розкриття у пацієнта часто утворюється свищ, який потрібно в майбутньому видаляти. Це відбувається через збереження вхідних воріт для бактерій.

Хронічна форма парапрорктіта охоплює морганіевих крипту, околопрямокішечную клітковину, простір між внутрішнім і зовнішнім сфінктерами. Гострий тип захворювання ділять на підвиди залежно від місця локалізації:

 • підшкірний (означає гнійне розплавлення підшкірної клітковини в періанальної області);
 • Інтрасфінктерние (запалення досягає тканин сфінктера);
 • ішіоректальние (гнійники досягають клубово-прямокишечную ямку);
 • пельвіоректальние (запальні процеси локалізуються в малому тазі).

Найпростіше лікування гострого парапроктиту призначається при підшкірній його локалізації. Приватна клініка «Медична допомога» - це колектив лікарів, які спеціалізуються на лікуванні хронічного парапроктиту і його гострій формі. Ми проводимо діагностику захворювання на сучасному обладнанні, тому пацієнти не турбуються про таких деталях. На консультацію ми запрошуємо не лише пацієнтів з явно вираженими симптомами, але і здорових людей. Погодьтеся, набагато ефективніше лікувати будь захворювання на початкових стадіях або проводити профілактичні заходи.

Зверніть увагу!

В групі ризику парапроктита - дорослі у віці від 20-ти до 50-ти років. Але це не виключає ймовірність розвитку захворювання у дітей. В такому випадку причина хвороби може бути вродженою: у немовлят вірогідні аномалії формування і розвитку анальних залоз. Інші можливі причини - частий стілець, запори, погана імунна система. Найчастіше симптоми парапроктиту спостерігаються у немовлят, при цьому 90% малюків - хлопчики.

Через те, що немовля не може розповісти про свої симптоми, неуважні батьки легко пропустять джерело його плачу. Тому намагайтеся не пропускати планові огляди у свого лікаря, а при появі запалень в області ануса, зміни настрою під час дефекації негайно зверніться до фахівця (огляд проктолога).

Комплексна діагностика перед лікуванням парапроктита

На прийомі проктолог оглядає промежину, задній прохід анального каналу, пальпує прилеглу область. Щоб детальніше оглянути свищ, він використовує зонд. Якщо парапроктит розташовується далеко від анального отвору, можливо задіяння методів інструментальної діагностики - аноскопии, фістулографії, ректороманоскопії.

Приватна клініка «Медична допомога» має в своєму розпорядженні якісним діагностичним обладнанням, тому наші фахівці зможуть точно виявити ваше захворювання. В іншому випадку некваліфікований лікар ризикує сплутати свищ прямої кишки з кістою околопрямокишечной клітковини, епітеліальних куприкова ходом або іншими схожими хворобами.

Парапроктит: лікування, яке доцільно

Операція при парапроктиті - найдієвіший метод боротьби із захворюванням. Хірург розкриває нарив, потім дренирует гній і очищає тканини. Далі йому необхідно знайти крипту і видалити її разом з ураженої гноєм областю. Якщо у пацієнта стадія загострення запалення, то посікти відразу свищ не вийти. Спочатку лікар розкриє абсцеси і дренує їх, а вже потім зможе видалити свищ і повністю вилікувати парапроктит. Операція проходить під місцевою (переважно) або загальною анестезією.

Операція при парапроктиті має багато переваг, адже в цей час хірург може провести лікування супутніх хвороб, наприклад, видалити гемороїдальні вузли. В період реабілітації важливо дотримуватися приписів лікаря: харчуватися за методикою лікувальної дієти, обмежити фізичну активність, приймати знеболюючі препарати.

Операция при парапроктите

Однак є перешкода до проведення хірургічного втручання - змикання хрящових ходів. В цьому випадку у хірурга буде поганий огляд під час операції, що ускладнює чітке визначення підлягає видаленню каналу.

На практиці не завжди можливо лікування парапроктиту шляхом хірургічного втручання. Якщо у хворого похилий вік, ослаблений організм, комплекс інших хвороб, проктолог призначить консервативні методи для поліпшення загальної ситуації, а вже після них хірург проведе операцію при парапроктиті. У будь-якому випадку, якщо ви звернетеся до кваліфікованих лікарів, вони дадуть позитивний прогноз на одужання.

Ціни

Переваги нашої клініки

 • Хирургия одного дня

  Безболезненные и бескровные операции на современном оборудовании, которые возможно провести в день обращения пациента.

 • Квалифицированные доктора

  Средний стаж работы каждого нашего врача - 16,5 лет. Наши врачи постоянно совершенствуются и получают дополнительное образование.

 • Современные методы диагностики и лечения

  Политика нашего медицинского центра - предоставление качественных услуг, которые прошли отбор по европейским стандартам лечения.

 • Удобное Расположение
  Левый Берег

  Левый берег - удобное расположение для всех жителей микрорайонов Днепровского района: Воскресенка, Русановка, Березняки. Ждем Вас на консультацию!

 • Доступные цены

  Стоимость приема любого специалиста в нашем центре стоит всего 380 грн. Это одна из самых низких цен на медицинские услуги в Киеве.

 • Удобства

  На территории клиники есть удобная парковка, где Вы можете оставить свой автомобиль. Также, для наших клиентов у нас работает бесплатный Wi-Fi.

Онлайн Запис на прийом

Інші захворювання, які лікують наші проктологи

Наші партнери